Giełda minerałów… to już nie to co kiedyś!

W ramach Września Jeleniogórskiego, w sobotę 2.09.2017 przed Muzeum Przyrodniczym na ul. Cieplickiej 11 A, dokładnie o godz. 9.00 rozpoczęła się organizowana od 1991 dwa razy w roku Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Niestety do południa zainteresowanie prezentowanymi kolekcjami i zbiorami minerałów, skał i skamieniałości było znikome. Zawiedli zarówno wystawcy jak i odwiedzający.

DSC 9742

– Jestem po raz pierwszy w Jeleniej Górze na takiej giełdzie. Zaskoczyła mnie pustka na placu. Słyszałam, że we wcześniejszych latach było duże zainteresowanie minerałami i galanterią jubilerską. Dzisiaj odnoszę wrażenie, że ta impreza tutaj wymiera. Wystawców jak na lekarstwo, a i kupujących brak. Być może taka niska frekwencja to po wczorajszych deszczach? – głośno zastanawiała się obsługująca jedno z nielicznych stoisk młoda sprzedawczyni.

Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich potrwa do niedzieli do godz. 17.00. Już jutro od godz. 9.00 wystawcy oferujący wyroby z kamieni szlachetnych i innego rodzaju cudeńka ponownie będą czekać na zainteresowanych ich wyrobami na muzealnym placu. Warto przyjść, gdyż mimo wszystko ciekawych eksponatów na rozłożonych stoiskach nie brak.

 

{gallery}artykuly/2017/wrzesien2017{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł