Pierwszoklasiści już w szkołach…

Początek roku szkolnego dla większości uczniów zaplanowano na poniedziałek 4.09.2017. Jednak w wielu szkołach średnich pierwszoklasiści już pojawili się w murach swoich placówek.

DSC 9541

W czwartek 31.08.2017 o godz. 9.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze w auli szkolnej nowych uczniów przywitała już dyrekcja szkoły i ich wychowawcy. Młodzież klasami zwiedzała placówkę, pisała testy diagnozujące z języków obcych i nawiązywała pierwsze kontakty ze swoimi rówieśnikami.

– Trochę jeszcze czujemy się niepewnie, ale myślimy, że będzie ok. Nowy etap w naszym życiu. Jak na razie całkiem spoko się zaczyna – z uśmiechem oświadczył jeden z przyszłych ekonomistów.

Młodzi ludzie z optymizmem podchodzą do czekających ich wyzwań. Niektórzy zdążyli wyrazić już pewne obawy, co do swojej wiedzy matematycznej. Inni nie ukrywali, że królowa nauk nie jest im straszna i bardziej sceptycznie podchodzą do przedmiotów humanistycznych. Jak w każdej szkole, każdy z nich będzie musiał w najbliższych dniach odnaleźć się w nowym środowisku. Ze swojej strony życzymy wszystkim pierwszakom samych sukcesów w nauce. Warto pamiętać, że dla wielu z nas każdy nowy początek nie jest łatwy i trzeba czasami trochę cierpliwości, żeby sobie wszystko dobrze poukładać.

 

{gallery}szkola/2017/ekonom/poczatek_roku17_18/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł