Jeleniogorski Jelonek ma swoich pierwszych wielbicieli

W samym centrum, na Rynku Jeleniogórskim w środę 30.08.2017, pojawił się piękny herb naszego miasta. Jeleniogórski Jelonek, który w wyniku ubiegłorocznego głosowania trafił na obwodnicę naszego miasta, z uwagi na niedostateczny przyrost roślinności został specjalnie zmodyfikowany. Jego twórca Piotr Hamowski, kierownik działu zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, wypełnił go pleksą transparentną w łatwo rzucającym się w oczy żywym kolorze czerwonym.

JAN 6457

. – Inspiracją do takiego rozwiązania był dla mnie kryształowy smok z gry Heroes of Might And Magic III – poinformował Piotr Hamowski.

To nie pierwsze takie dzieło artysty. Wykonał on już wcześniej konia szachowego, który najpierw stał przy Al. Wojska Polskiego, a po przeniesieniu przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Wolności. Jemu też zawdzięczamy usytuowanego w parku przy ul. Głowackiego smoka.

Czy Jelonek powróci na swoje dawne miejsce? Na razie nie wiadomo. Na pewno ładnie się prezentuje w centrum miasta, gdzie jest specjalną dodatkową atrakcją przyciągającą do siebie nie tylko dla dzieci.

 

 

{gallery}artykuly/2017/jelonek_3008{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł