Pudełko życia – Daj sobie szansę

Pudelko Zycia Jelenia Gora 1„Pudełko Życia” to projekt, który ma na celu zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz samotnym wsparcia w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia, podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne.

Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu. Pudełko może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.

Jak to działa?

Krok 1. Odbierz

Odbierz bezpłatne Pudełko życia w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry, w Wydziale Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych, Pl. Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra, p. 1, nr tel. 75 75 46 174

Zestaw zawiera: Pudełko życia, Karta Informacyjna, dwie naklejki ( Pudełko życia, Tutaj jest Pudełko życia), Instrukcja

Krok 2. Wypełnij

Wypełnij Kartę Informacyjną, w razie potrzeby skonsultuj treść ze swoim lekarzem. W Pudełku życia można umieścić wszelkie wypisy ze szpitali czy zaświadczenia lekarskie informujące o obecnym stanie zdrowia. Każda osoba uczestnicząca w programie jest zobowiązana do corocznej ( w razie potrzeby częstszej) aktualizacji informacji o swoim stanie zdrowia, zawartej w Karcie Informacyjnej.

Krok 3. Schowaj

Wypełnione Pudełko życia umieść w lodówce lub innym dobrze widocznym miejscu: szafka nocna, kredens itp.

Krok 4. Naklej

Na drzwiach wejściowych, od ich wewnętrznej strony (od strony mieszkania) należy umieścić jedną z naklejek („Pudełko życia”), które otrzymujecie Państwo w komplecie razem z pudełkiem. Naklejka na drzwiach jest sygnałem dla ratowników, że stan zdrowia osoby wymaga szczególnej pomocy, a szczegółowe informacje dostępne są w miejscu oznaczonym drugą naklejką. Druga naklejka („Tutaj jest Pudełko życia”) to wskazanie dokładnej lokalizacji pojemnika

z informacjami, powinna być umieszczona na jednym z proponowanych wcześniej miejsc ( drzwi lodówki, kredensu).

Oddając „Pudełko życia” w Państwa ręce życzymy, żeby sytuacja, w której służby będą zmuszone z niego skorzystać nigdy nie wystąpiła.

Daj sobie szansę !

Kontakt:

Wydział Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych

Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra

Przybudówka Ratusza pok. 1

tel: 75 75 46 174

mail: jskoczen@jeleniagora.pl

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł