Mdk Muflon 01.08.2017 10:29:37

Turnus I (3 – 07.07.2017) – „Piracka wyprawa po skarb”.

Pierwszy turnus letnich warsztatów artystycznych dla dzieci w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już za nami. Dzielne piratki i dzielni piraci wyruszyli z pieśnią na ustach po skarby i zdobyli je! Nowa wiedza, nowe umiejętności – warto je zapamiętać, a zdobyte skarby skrzętnie przechowywać. Duch Gór nie oddaje ich tak łatwo.

W dniach 3 – 7 lipca 2017 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie miał miejsce pierwszy turnus Letnich Warsztatów Artystycznych „Na tropie tajemniczych miejsc”, skierowany do dzieci w wieku 6 – 12 lat, odbył się on pod szyldem „Piracka wyprawa po skarb”. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, w ich trakcie dzieci wykonywały własnoręcznie pirackie kapelusze, toczyły bitwy na balonowe miecze i uczyły się pirackiej piosenki.

Dzieci wyruszyły na niezwykłe wyprawy: do Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych na prelekcję pt. „Zjawiska naturalne w przyrodzie”, spotkały się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, dowiedziały się, jak wygląda z bliska strażacki wóz, i jakie wyzwania niesie ze sobą praca strażaków. Wybrały się także do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na film „Alpejska przygoda”, z którego dowiedziały się, jak się mieszka w wiosce u podnóża Alp latem, gdy jest pięknie, ale przede wszystkim zimą, gdy trzeba znać różne tajniki przetrwania w górach.

6 lipca 2017 (czwartek) odbyły swą największą wyprawę, do „Skarbów Ziemi Juna” w Karpaczu, gdzie podczas warsztatów nauczyły się wydobywać minerały, zapoznały się z narzędziami do tego potrzebnymi i technikami wydobycia kamieni oraz posiadły wiedzę na temat płukania złota. Zdobyły w ten sposób przepiękne kryształy górskie, cytryny, agaty i ametysty, a także skrupulatnie wypatrzone drobinki pirytu, nazywanego „złotem głupców”.

Piracki turnus zakończył się pokazem dla rodziców, na którym dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Hej, żagle staw”, obejrzały z rodzinami film ze wspomnieniami swoich wypraw oraz odebrały uroczyste dyplomy, poświadczające ich udział w tajemniczych przygodach.

Drugi turnus wakacyjnych warsztatów w MDK „Muflon” odbywa się w dniach 10 – 14 lipca 2017 pod nazwą „Survivalowa wyprawa po skarb”. Zajęcia prowadzą Marcin Sweklej, Agata Turska-Makutynowicz oraz Bożena Wiecha-Grzech, wspomaga ich Agnieszka Kubik-Jaśko.

Letnie Warsztaty Artystyczne „Na tropie tajemniczych miejsc” zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł