Czy Jelenia Góra zarasta? Zapytał Czytelnik?

W dniu dzisiejszym zadzwonił do nas z zapytaniem jeden z czytelników, co się stało z jeleniogórskim Jelonkiem usytuowanym przy wjeździe do Jeleniej Góry na Alei Konstytucji 3 Maja.

JAN 4067

– Do niedawna witał nas przy wjeździe do miasta migoczący Jelonek, jak sami pisaliście wizytówka Jeleniej Góry. Teraz w miejscu figury pozostała tylko duża dziura. Dookoła trawa jest wykoszona, ale sam napis miasta zarośnięty. Dlaczego koszący pozostawił obszar zielony w takim stanie?! Wygląda to niechlujnie. Gdzie są włodarze? To wstyd, że już na wjeździe i to w dodatku w okresie wakacyjnym, gdy tak dużo przewija się przez nasze miasto gości, tak to się prezentuje.

Nie świadczy to najlepiej o gospodarzu – poinformował redakcję regularnie tamtędy przejeżdżający zniesmaczony pan Sławek.

W związku z zapytaniem informujemy wszystkich zainteresowanych losem Jelonka, że najpóźniej do dwóch tygodni figura powróci, w trochę zmienionym wizerunku, na swoje miejsce.

Jak nas poinformował rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca, Jelonek został poddany modyfikacji. Będzie teraz wypełniony mozaiką, a tym samym zdecydowanie lepiej widoczny, a co do napisu “Jelenia Góra” trawa w tym miejscu będzie w najbliższym czasie wykoszona.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł