Ktoś wpuszcza nas w maliny… skręt do nikąd

W ostatnim czasie nastąpiło sporo zmian w organizacji ruchu drogowego w Jeleniej Górze. Kilka z tych zmian budzi sporo kontrowersji wśród kierowców, szczególnie tych, którzy byli przyzwyczajeni do pewnych rozwiązań istniejących od lat. Niestety wielu z tych kierowców jeździ na pamięć, a taka jazda może okazać się niebezpieczna. Oczywiście tłumaczenie takie, że kiedyś tu nie było tego znaku, droga była dwukierunkowa itp. jest nieodpowiedzialne.

JAN 3859

Dobrym przykładem są ul. Joradana i Ogińskiego. Niektórzy z kierowców nie robią sobie nic ze znajdującego się tam znaku zakaz wjazdu. Można by tu dyskutować, czy w tym miejscu wszystko zostało właściwie oznakowane. Niemniej jednak znak stoi i należy go przestrzegać. Bywają i wpadki drogowców. Dziś jedna z czytelniczek zwróciła się do redakcji o wyjaśnienie sytuacji na ul. Drucianej, a dokładnie skręt z ul. Wyszyńskiego w ul. Drucianą.

JAN 3849

Kierowcy, którzy zdecydują się skręcić w ten sposób mogą być zaskoczeni, ponieważ po 10 metrach czekają na nich dwa znaki , B-2 (zakaz wjazdu wszelkich pojazdów) i znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach), które uniemożliwiają dalszą jazdę, tym bardziej że z przeciwnego kierunku mogą jechać inne pojazdy. Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za organizację ruchu znajdą odpowiednie rozwiązanie tej sytuacji. Na czym polega problem? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału video poniżej.

 

{youtube}BAlKjX1pD9A{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2017/druciana{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł