Obchody Święta Policji

Były kwiaty, dyplomy, nagrody i awanse oraz mnóstwo serdecznych życzeń. W atmosferze ogromnej życzliwości jeleniogórscy policjanci obchodzili swoje święto.

JAN 3466

Uroczysta gala odbyła się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze w środę 26.07.2017. W ceremonii, wśród wielu zaproszonych gości, udział wzięli między innymi komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, dyrektor Biura Logistyki KGP w Warszawie mł. insp. Małgorzata Borowik, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, posłanka Zofia Czernow, przedstawiciele biura senatora Krzysztofa Mroza i wiceminister edukacji Marzeny Machałek, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska oraz kapelan jeleniogórskiej Policji Zbigniew Kulesza. Nie zabrakło również przedstawicieli powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych oraz przedstawicieli Sądu i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli jednak przedstawiciele samych policjantów i ich rodzin. W tym ważnym dla nich dniu insp. Zbigniew Markowski, komendant miejski Policji w Jeleniej Górze, oficjalnie podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za ich codzienną ofiarną służbę i pracę. Podkreślił, że jeleniogórska policja dokłada wszelkich starań, żeby mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie.

Wyróżnionym, tym, którzy otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe, medale za długoletnią pracę i służbę w policji przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, odznaki „Zasłużony Policjant” oraz nagrody, nie szczędzono owacji. Upominkami rzeczowymi uhonorowano także dwie funkcjonariuszki zaangażowane w program prewencyjny „Bezpieczna w swojej gminie”, a czterem placówkom oświatowym wręczono Certyfikaty Bezpieczna Przestrzeń Szkolna. Natomiast za wspieranie działań prewencyjnych listy gratulacyjne otrzymali: Marian Piasecki z Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, Jerzy Wolski, prezes Zarządu MZK w Jeleniej Górze oraz Sławomir Czubak, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR w Jeleniej Górze.

Były także specjalne podziękowania. Prezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze list gratulacyjny z okazji wczorajszego święta.

– Święto Policji to nie tylko odznaczenia, ale także i czas refleksji oraz zadumy. Wspominamy bohaterskich policjantów zamordowanych w 1940 roku przez NKWD i naszych kolegów, którzy zginęli na służbie. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy organizacją doskonałą. Musimy się ciągle uczyć, jak również wyciągać wnioski z popełnianych błędów – podkreślił nadinsp. Tomasz Trawiński.

Słów uznania nie szczędził policjantom prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

– Niestety wychowałem się w czasach, kiedy widok patrolu policji to był dreszcz na plecach. W tej chwili widzimy policjantów i otwarcie się z nimi witamy. A to o czymś świadczy – stwierdził prezydent dziękując za dobrą współpracę.

 

{gallery}policja/2017/swieto{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł