Doczekali się VETA

Zapewne usatysfakcjonowani wetem prezydenckim muszą być ci wszyscy Polacy, w tym mieszkańcy naszego miasta, którzy w niedzielę 23.07.2017 o godz. 21.00 ponownie manifestowali przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze na drodze pokojowej domagając się prezydenckiego weta w związku z ich zdaniem łamiącą konstytucję reformą sądownictwa wprowadzaną w trybie przyspieszonym przez Prawo i Sprawiedliwość, czyli większość rządową w Sejmie i w Senacie.

JAN 2618

W niedzielę, podobnie jak w minionych dniach, tradycyjnie już zapalono znicze jako symbol oznaczający koniec demokracji i niezależnych sądów w Polsce. Gościem wczorajszej manifestacji KOD-u był wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który podkreślił wagę takich spontanicznych wystąpień polskiego społeczeństwa w całym kraju.

– Fakt, że demonstracje odbywają się także w takich miastach jak Jelenia Góra pokazuje, że została przekroczona granica, z czym przeciętni obywatele się nie zgadzają – podkreślił Bogdan Borusewicz, były działacz opozycji w czasach PRL-u.

Podobnie jak Grzegorz Schetyna, sobotni gość manifestacji, także i Borusewicz apelował do protestujących o wytrwanie w jedności i jak widać taka postawa wielu Polaków, w tym również Jeleniogórzan, przyniosła konkretny efekt.

Jak twierdzi opozycja i zdecydowana większość biegłych w swoim fachu sędziów i prawników, oraz jak to przedstawiają komentatorzy na całym świecie, gdyby polski prezydent nie zawetował dwóch ustaw, doszłoby w Polsce do ostatecznego przejścia od demokracji do dyktatury jednej partii oraz do jeszcze większych podziałów między ludźmi w naszym kraju, do czego prezydent Andrzej Duda zdecydował się nie dopuścić. Warto przypomnieć, że na dzień dzisiejszy prezydent cieszy się najwyższym poparciem wśród Polaków. Prowadzi w sondażach zaufania społecznego.

Co będzie dalej? Jakie istotne poprawki zostaną wprowadzone do zawetowanych ustaw? Czas pokaże.


{gallery}artykuly/2017/kod_sady/2307{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł