Mdk Muflon 21.07.2017 13:05:29

Rewolwery z kartonu, papierowe gwiazdy szeryfa i łapacze snów to nowe zdobycze dzieci, które wzięły udział w 3. turnusie Letnich Warsztatów Artystycznych w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Wizyta w indiańskiej wiosce w Szklarskiej Porębie, strzelanie z wiatrówki i z łuku, dojenie krowy, ognisko w ogromnym upale. Czego się nie znosi, żeby nauczyć się czegoś nowego i coś nowego przeżyć. Dzielne kowbojki i dzielni kowboje podołali wszystkim tym wyzwaniom.

Nauczono się również optymistycznego tekstu piosenki pt. „Piosenka dla kowboja”, której trzecia zwrotka brzmi: „I ty także jak na Dzikim Zachodzie / Witaj każdy dzień jak Dżimi Joe / I uśmiechaj się do wszystkich na co dzień / Razem z nim się śmiej na cały głos”.

„Kowbojska Wyprawa Po Skarb” zawierała też pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych „Divemed”, prelekcję przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej o bezpiecznych wakacjach, a także warsztaty zagrożenia w górach, z pracownikami Karkonoskiego Parku Narodowego oraz wizytę w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze – Sobieszowie (filii Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych) na prelekcji o leśnych drapieżcach. Była również wyprawa do kina na film „Nazywam się Cukinia”, spotkanie ze strażą pożarną oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Turnus zakończył się pokazem, na którym dzieci zaśpiewały nie tylko kowbojska piosenkę, ale też ulubioną o zupie pomidorowej. Potem obejrzały z rodzinami film o swoich przygodach, oraz odebrały dyplomy udziału w turnusie i słodką niespodziankę.

Czwarty i ostatni turnus letnich warsztatów w MDK „Muflon” odbywać się będzie w dniach 24 – 28 lipca 2017 pod nazwą „Wyprawa po skarb na koniec świata”. Zajęcia prowadzą Marcin Sweklej, Agata Turska-Makutynowicz oraz Bożena Wiecha-Grzech, wspomaga ich Agnieszka Kubik-Jaśko.

Letnie Warsztaty Artystyczne „Na tropie tajemniczych miejsc” zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł