Kolejne manifestacje przed sądem

Ze świecami w rękach, w środę 19.07.2017 dokładnie o godz. 21.00, przed wieloma sądami w Polsce ponownie pojawili się zaniepokojeni obecną sytuacją rozgrywającą się w rządzie przeciwnicy zapowiedzianych zmian. Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze przy ul. Wojska Polskiego zebrało się około 150 osób, które właśnie światłem chciały odpędzić widmo ich zdaniem złej reformy sądownictwa. Manifestujący swoje poparcie dla działań opozycji są zdania, że niepokojące zmiany pozbawią ich prawa do apolitycznych i wolnych od nacisków sądów. Wśród uczestników jeleniogórskiej demonstracji obecni byli Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, jego zastępca Jerzy Łużniak oraz przedstawiciele regionalnego KOD-u.

JAN 1104

Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych budzi sporo kontrowersji i niepokój wśród wielu parlamentarzystów, także w Unii Europejskiej. Większość Polaków wydaje się być jej przeciwna. Ludzie nie godzą się przede wszystkim z upolitycznieniem sądów oraz ich podporządkowaniem Ministrowi Sprawiedliwości, który będzie mógł powoływać i odwoływać prezesów sądów.

– To zagrożenie dla trójpodziału władzy i przyznanie Zbigniewowi Ziobrze nieograniczonego wpływu na wymiar sprawiedliwości, a nie reforma, która przyniesie istotną poprawę odczuwalną dla zwykłych obywateli – twierdzą przeciwnicy zmian.

Dlatego też obecni przed sądem twierdzili, że będą powracać w to miejsce tak długo, jak to będzie konieczne.


Materiał z transmisji na żywo TU


{gallery}artykuly/2017/kod_sady{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł