Pierwszy dzień Agatowego Lata już za nami

W piątek 14 lipca do Lwówka Śląskiego zjechało mnóstwo kolekcjonerów i miłośników dobrej zabawy, żeby podczas tego weekendu wziąć udział w kolejnym już trzydniowym Lecie Agatowym. Tym razem ma ono szczególny charakter, ponieważ przy tej okazji mieszkańcy oraz licznie przybyli turyści świętują także 800-lecie nadania praw miejskich naszej dolnośląskiej „stolicy piwa”.

JAN 9869

W dniu wczorajszym a lwóweckim rynku o godz. 14.00 rozpoczęła się Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich. Do Lwówka przyjechali wystawcy z 27 krajów. Około 250 stoisk prezentuje kamienie szlachetne i półszlachetne prawie z całego świata. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie różnorodną ofertą jest naprawdę spore, Tym bardziej, że w czasie trwania giełdy odbywa się również jarmark rozmaitości i tradycyjnie na scenie liczne imprezy towarzyszące. Najwięcej gości przyciągają wieczorne koncerty gwiazd.

Pierwszy dzień „Agatowego Lata” zakończył występ zespołu Enej. Amatorów mocnego uderzenia nie brakowało. Wśród rozentuzjazmowanej publiczności świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi fani tej sympatycznej grupy, która podczas całego występu zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

A co zaplanowano na dzisiaj? Stoiska można odwiedzać już od godz. 10.00 do późnego wieczora. Wśród sobotnich atrakcji nie zabraknie także wielkiej parady motocykli i dobrej, wpadającej w ucho muzyki. Odbędą się dwa koncerty – zespołu Playboys oraz Piękni i Młodzi. Na pewno spory aplauz zbierze również plenerowe Disco Party.


{gallery}artykuly/2017/agatowe_lato{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł