Mdk Muflon 14.07.2017 20:59:53

NA TROPIE TAJEMNICZYCH MIEJSC – LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2017 – II TURNUS „SURVIVALOWA WYPRAWA PO SKARB”

Drugi turnus letnich warsztatów artystycznych dla dzieci w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już za nami.
W dniach 10 – 14 lipca 2017 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie miał miejsce drugi turnus Letnich Warsztatów Artystycznych „Na tropie tajemniczych miejsc”, skierowany do dzieci w wieku 6 – 12 lat, odbył się on pod szyldem„Survivalowa wyprawa po skarb”. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, w ich trakcie dzieci wykonywały własnoręcznie pudełka na skarby, malowały prace na konkurs plastyczny i uczyły się harcerskiej piosenki. Specjalnie dla nich zorganizowano pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych „Divemed” i warsztaty mineralogiczne z pracownikiem Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dzieci wyruszyły na niezwykłe wyprawy, do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze – Sobieszowie na prelekcję „Gad? Nie taki straszny!”, spotkały się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, dowiedziały się, jak wygląda z bliska strażacki wóz, i jakie wyzwania niesie ze sobą praca strażaków. Wybrały się także do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na film „Złoty koń”, pełnej przygód opowieści o walce dobra ze złem.

13 lipca 2017 (czwartek) odbyły swą największą wyprawę, do Kopalni „Liczyrzepa” w Górze Sulica w Kowarach, gdzie zwiedzanie było połączone z podziemną lekcją o Walonach, rozwoju górnictwa w Karkonoszach, poszukiwaniu rudy uranu. Kopalnię zwiedziły z przewodnikiem, snującym opowieść o skarbcu minerałów i podziemnym jeziorze.

Survivalowy turnus zakończył się pokazem dla rodziców, na którym dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Krajka”, obejrzały z rodzinami film ze wspomnieniami swoich wypraw oraz odebrały uroczyste dyplomy, poświadczające ich udział w tajemniczych przygodach.

Trzeci turnus wakacyjnych warsztatów w MDK „Muflon” odbywać się będzie w dniach 17 – 21 lipca 2017 pod nazwą „Kowbojska wyprawa po skarb”. Zajęcia prowadzą Marcin Sweklej, Agata Turska-Makutynowicz oraz Bożena Wiecha-Grzech, wspomaga ich Agnieszka Kubik-Jaśko.

Letnie Warsztaty Artystyczne „Na tropie tajemniczych miejsc” zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł