Kompozycja jeleniogórska została wysoko oceniona

Ekipa ogrodników z Jeleniej Góry jest od wielu lat gościem włoskiego, partnerskiego miasta Cervia, w którym w corocznie w maju odbywa się Święto Kwiatów. W tym okresie z kilkunastu miast wielu krajów Europy zjeżdżają do Cervii podobne zespoły i instalują klomby, które są niekiedy bogatą kompozycją różnych elementów, w jakiej kwiaty są najważniejszą, ale nie jedyną częścią. Zasadą jest, żeby kompozycja klombu „opowiadała” jakąś historię – nawiązującą do prawdziwych zdarzeń, albo wymyśloną.


W tym roku Anna Rychlewska, nauczycielka w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze, architekt krajobrazu, wspólnie z grupą uczniów zbudowali klomb o motylu, który opowiada kwiatom baśnie. Ten klomb zestawiono na skrze wrze Ulrico Sarti w nadmorskim kurorcie. Kompozycja jeleniogórska została wysoko oceniona przez Włochów, którzy w tej sferze są wyjątkowymi specjalistami. Pedagog i uczniowie postanowili więc przenieść tę ideę również do Jeleniej Góry i zbudowali podobny klomb przy ul. Cervi w Cieplicach, tuż obok pamiątkowego pomnika – szklanej płyty z jeleniem (to zwierzę jest także symbolem herbowym miasta Cervia).

20170622 160451

Budowa klombu trwała 4 dni, kompozycję tworzył ten sam zespół uczniów, który budował klomb we Włoszech. Teraz placyk nieopodal hotelu „Cieplice” jest wyjątkowo często fotografowany przez turystów i kuracjuszy, ale chętnie oglądany także przez Jeleniogórzan. W mieście taka kompozycja jest nowością – z reguły bowiem odsadzamy kwiatami (także efektowne, ale jednak bardziej konwencjonalne) „dywany kwiatowe” i gazony.


{gallery}artykuly/2017/klomby{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł