Kowary w rytmach Hip Hopu

CoolTura Hip-Hop’u, pierwsza tego typu impreza w regionie, odbyła się w Kowarach piątek 7.07.2017 podczas oficjalnego otwarcia skateparku przy ul. Parkowej. To niecodzienne, wakacyjne wydarzenie zorganizowała, przy wsparciu Miejskiego Ośrodku Kultury w Kowarach i Gminy Miejskiej Kowary, czwórka przedsiębiorczych młodych mieszkańców Kowar: Kacper Kielin, Rafał Musiałek, Sławomir Jakóbowski, Dariusz Kaliński. Ich celem była przede wszystkim promocja kultury Hip-Hop’u wśród lokalnego środowiska w letniej scenerii z mocnym uderzeniem.

JAN 8545

Popularny raper Kacper Kielin, ksywa Siwy, z zadowoleniem obserwował duże zainteresowanie, nie tylko miejscowych, piątkowym „eventem”.

– Ukończyłem technikum hotelarskie w Karpaczu. Z zawodu jestem kucharzem, ale w czasie wolnym, już od ponad 4 lat, żyję muzyką. Od dziecka lubiłem mocne uderzenie. Dobra kuchnia i rapowanie mają wiele wspólnego. To połączenie wyczucia smaku. Muzyka, rytm, kubki smakowe to bardzo dobre połączenie – pół żartem pół serio dzielił się swoimi przemyśleniami sympatyczny artysta kątem oka obserwując program artystyczny rozgrywający się przed licznie zgromadzona publicznością.

A działo się sporo. Były pokazy tańca, animacje dla dzieci, nieodłączne graffiti i rozbrzmiewające mocnym uderzeniem koncerty. Gorąco oklaskiwano nie tylko Beatbox. Ciepłe słowa uznania padały również pod adresem młodych artystów rywalizujących między sobą na „otwartej scenie”.

Każdy z uczestników otrzymał imprezową opaskę, która upoważniała do odebrania darmowej kiełbaski z grilla zasponsorowanej dla pierwszych 100 osób przez Netto. Zajęcia z najmłodszymi, w specjalnym kąciku dla dzieci, prowadziła energiczna animatorka czasu wolnego, a o słodki, wyśmienity poczęstunek zatroszczyły się kowarskie gospodynie.

DSC 4545

Warto wspomnieć o oprawie muzycznej, o którą zadbali znani Dj’e: Dj Dave – Dawid Zalewski i Dj Bedi – Krzysztof Bednarz i specjalnej „chill strefie” gdzie na kocu, obserwując imprezę, delektowali się niecodzienną atmosferą ci trochę mniej aktywni mieszkańcy Kowar. O odpowiednią dawkę niezbędnej co dla niektórych kofeiny zadbała Street Coffee, mobilna kawiarnia ze sprawną, fachową obsługą.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim firmom i ludziom dobrej woli, którym nie tylko mieszkańcy Kowar zawdzięczają tak dobrą zabawę.

Zobacz także nasze transmisje na żywo z tego wydarzenia na naszym FB

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł