Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oficjalne obchody upamiętniające 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się dokładnie o godz. 12.00. Podczas miejskich uroczystości odegrano hymn państwowy i podniesiono naszą narodową flagę na maszt. Honorow W swoich okolicznościowych przemówieniach regionalni celebryci nawiązali do wydarzeń historycznych i pozytywnych współczesnych zmian, do których doszło w ostatnich latach.

ABC 3833

Po oficjalnej części programu wielobarwny pochód z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej  na czele i w asyście pocztów sztandarowych szkół i organizacji pozarządowych przemaszerował pod pomnik “Wolność i Niepodległość” przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie odbędzie się ceremonia składania wieńców i kwiatów. Miejską uroczystość zakończyła Msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona kilka minut po godz. 13.00.

W jeleniogórskich obchodach święta 3 Maja, obok licznej grupy mieszkańców Jeleniej Góry i przedstawicieli Rady Miasta, wzięli udział Minister Edukacji Marzena Machałek, Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, Senator Krzysztof Mróz, przedstawiciele partii politycznych, organizacji samorządowych, szkół, harcerzy oraz zaproszeni goście.

Warto przypomnieć, że Konstytucja 3 Maja to Ustawa Rządowa regulująca ustrój prawny w Rzeczypospolitej. Została ona uchwalona 3.05.1791. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

 

{gallery}artykuly/2017/konstytucja{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *