Nowy komendant PSP w Jeleniej Górze

Oficjalnie od jutra Jelenia Góra będzie miała nowego komendanta. Z dniem 1 maja na stanowisku komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze brygadiera Jerzego Sładczyka zastąpi brygadier Radosław Fijołek, jego dotychczasowy zastępca.

ABC 9879

W czwartek 28.04.2017 w JRG1 przy ul. Sokoliki, w obecności zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej brygadiera Piotra Grzyba, odbyło się uroczyste przekazanie dowództwa. Podczas podziękowań za ofiarną służbę na rzecz pożarnictwa, padło wiele słów uznania pod adresem odchodzącego na zasłużoną emeryturę Jerzego Sładczyka. Pełniący wieloletnią służbę brygadier Sładczyk przez 15 lat zajmował stanowisko komendanta miejskiego. Był również współorganizatorem wielu imprez na rzecz lokalnego środowiska. Z jego inicjatywy zorganizowano między innymi narciarskie mistrzostwa Polski strażaków, które odbywały się na Polanie Jakuszyckiej przy okazji Biegu Piastów.

Nowy szef jeleniogórskich strażaków pragnie kontynuować pracę odchodzącego na emeryturę swojego obecnego przełożonego, który jest dla niego wzorem godnym do naśladowania.

– Jeśli po dwóch miesiącach będę miał na tyle zaufania Komendanta Wojewódzkiego i ta funkcja zostanie mi przedłużona, będzie można mówić o długofalowych działaniach. Pomysły są i myślę, że uda się je zrealizować – podkreślił Radosław Fijołek.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa i związków strażaków oraz zastępcy Komendanta Miejskiego Policji Jeleniogórskiej.


{gallery}psp/komendant_f_psp{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *