Podsumowanie akcji “Czysty chodnik”

holowanie icoPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, 10 kwietnia 2017 roku prowadzili kolejne działania, których celem było ujawnianie i represjonowanie kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego, odnoszących się do zatrzymywania i postoju pojazdów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 73 wykroczenia związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów.  Najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierujących to przede wszystkim: parkowanie na przejściu dla pieszych, na powierzchni wyłączonej lub na skrzyżowaniu. Łącznie policjanci odnotowali 16 wykroczeń w tym zakresie. Ponadto kierujący nie przestrzegali znaku zatrzymywania się i nieprawidłowo parkowali na chodniku – łącznie 41 wykroczeń. Policjanci pouczyli 7 kierujących, ukarali mandatami 63 nieprawidłowo parkujących, a w 3 przypadkach skierowali wniosek do Sądu, a także w 8 przypadkach założono blokady nieprawidłowo parkującym pojazdom.

Głównym celem akcji było wyeliminowanie nieprawidłowo parkujących oraz zobligowanie użytkowników pojazdów do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie zatrzymywania i parkowania pojazdów.

Kolejne działania związane z akcją „Czysty chodnik” są planowane w najbliższym czasie.

podinsp. Małgorzata Gorzelak

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *