Przywitanie wiosny!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był bardzo kolorowy i wesoły w Miejskim Przedszkolu Nr 11 “Krasnala Hałabały” w Sobieszowie. Przywitanie wiosny odbywało się dwóch etapach. W wiosennie przystrojonej sali, przedszkolaków powitała “TV jednostka Krasnala Halabały” z najświeższymi wiadomościami. W rolę reporterów wcieliły się panie przedszkolanki, które szukały oznak wiosny.

DSC02874

Reporterom w poszukiwaniach pomagały dzieci z grupy Stokrotek. Pani Mariola – już widzi trawkę młodą, która zieleni się nad błękitną wodą. Pani Marzenka widzi jaskółki, bo nad głowami kręcą kółka, bocian powrócił do nas z daleka, dźwięczy pod niebem srebrny dzwonek, tak śpiewa mały szary skowronek. Trawa i kwiaty wspaniale rosną. Zwierzęta się budzą , ptaki śpiewają. Właśnie dla zimy zakończyło się panowanie, dzisiaj jest 21 marca i odtąd już wiosna u nas zagości ogłosiła pani Ewa. Przedszkolaki tą wiadomość przyjęły z wielką radością. Każda grupa z tej okazji wygłosiła wierszyki. Następnie wraz z ekologiczną „Marzannę”- symbol zimy, zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami Sobieszowa , dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Donośnymi okrzykami, żegnały zimę, a witały wiosnę. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu. Przy wtórze piosenek o tematyce wiosennej dzieci dotarły do przedszkola, a tam pożegnały Marzannę-zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę.

– Dziś towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Wiosnę przywitaliśmy i miejmy nadzieję, że szybko nadejdzie, my zrzucimy zimowe ubrania, i wspólnie z dziećmi będziemy cieszyć się na dłuższe spacery i zabawy w ogrodzie – mówi dyrektor Monika Sołek.

Pani Zofia mieszkanka Sobieszowa : Piękne powitanie wiosny, dzieci w tych strojach prześlicznie się prezentują i ślicznie śpiewają. Brawa, brawa dla organizatorów.


{gallery}przedszkola/2017/wiosna_kh{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *