Artystyczna Integracja w “Ósemce”

W piątek 24.03.2017 w Szkole Podstawowej nr 8 na Zabobrzu w Jeleniej Górze, pod hasłem „Rozwinąć skrzydła, czyli twórczo w integracji”, odbyła się XIII Konferencja Integracyjna. Jej celem była wymiana doświadczeń w temacie nauczania pełnosprawnych i niepełnosprawnych dzieci oraz wymiana doświadczeń i uświadomienie zebranym, jak ważne miejsce w życiu kilkulatków i nastolatków zajmuje sztuka. 

ABC 2227-3

 

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym była Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektor „Ósemki” ze Świdnicy. Dzieci przywitały odwiedzających wielobarwnym kiermaszem ozdób świątecznych. Oczy cieszyły fantazyjne kompozycje i kolorowe akcesoria nawiązujące do zbliżającej się Wielkanocy.


ABC 2072
Podczas spotkania doszło do uroczystego podpisania projektu „Artystyczna Integracja Ósemek”. Był czas na prezentację warsztatów twórczych, teatralnych i muzycznych. Ciekawe wykłady na temat integracji wśród dzieci i młodzieży zdrowej oraz niepełnosprawnej i na temat niebagatelnej roli sztuki w życiu uczniów wygłosiły Anna Szewczuk i Koryna Opala – Rybka. Nie szczędzono braw uzdolnionym uczniom jeleniogórskiej Ósemki za wyjątkowo udany program artystyczny. Młodzi artyści prezentacją swoich talentów udowodnili, że wszelkiego rodzaju warsztaty nie tylko integrują młodzież, ale również pomagają jej się rozwijać i kształtować odpowiednie postawy i nastawienie do życia oraz otaczającego świata.

ABC 2368
Podczas prawie czterogodzinnych prezentacji twórczych dzieci spontanicznie przyozdobiły samochód jednej z ulubionych nauczycielek niecodziennymi dowodami sympatii. Na pewno jego właścicielka na długo zapamięta twórczy zapał i „artystyczną manierę” swoich podopiecznych.

Więcej informacji w krótkim materiale filmowym.

{youtube}V-RN7Z-7NcU{/youtube}

 

{gallery}szkola/2017/sp8/integracja{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *