Forum Zawodowe w Handlówce.

W czwartek 23 marca 2017 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyło się FORUM ZAWODOWE, na które Pani Dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz zaprosiła Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze Pana Pawła Domagałę, przedstawicieli: Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, Politechniki Wrocławskiej, Karkonoskiej Państwowy Szkoły Wyższej, Uzdrowiska Cieplice oraz Studia Urody New Image.

17498688 1162908183821212 1049480711570373651 n

Forum otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pan Paweł Domagała oraz Pani Dyrektor Danuta Pawłowicz.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza związana była z prezentacją ofert przez zaproszonych gości, druga to panel dyskusyjny.

Na początek swoją prezentację przedstawiła przedstawicielka Powiatowego Urzędu Pracy. Młodzież uzyskała najważniejsze informacje związane z zatrudnieniem przez pracodawców osób bezrobotnych. Mowa była o wspieraniu przez Urząd Pracy osób w wieku 18-29 lat szukających zatrudnienia np. poprzez tzw. „Bon na zasiedlenie”.

Kolejną ofertę skierowaną do przyszłych absolwentów przedstawiła pani Urszula Bąkowska – Morawska wiceprezes Uzdrowiska Cieplice. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat samego Uzdrowiska, jak również o możliwości pracy w Uzdrowisku na stanowiskach: kucharz, pomoc kuchenna, szef kuchni oraz barman.

Na zakończenie części pierwszej swoje oferty dydaktyczne zaprezentowali przedstawiciele jeleniogórskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, Karkonoskiej Państwowy Szkoły Wyższej i Politechniki Wrocławskiej.

W części drugiej uczniowie, którzy w najbliższych miesiącach będą absolwentami ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze, zadawali zaproszonym gościom wiele interesujących pytań. Dyskusję zakończyła swobodna wypowiedź uczniów na temat cech jakie powinien posiadać przyszły pracownik, czy też student. Były to m.in.: odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie, pracowitość oraz uczciwość.

Całość Forum podsumowała Pani Danuta Pawłowicz, która podziękowała gościom i młodzieży za przybycie, życząc wszystkim pracodawcom i wyższym uczelniom, aby znaleźli jak najwięcej pracowników i studentów, posiadających wyżej wymienione cechy.

M.D.


 Materiał video ( szkoły ) TU

 

{gallery}szkola/2017/handlowka/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *