„Złote nutki” z Dwójki uświetniły koncert w Filharmonii Dolnośląskiej

Wypełniona po brzegi Sala Koncertowa im. Stefana Strahla, owacje publiczności na stojąco, wspaniała muzyka, tak można w skrócie opisać to, co działo się w piątkowy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Koncert był podsumowaniem Polsko – Czeskich Warsztatów muzycznych i 25 lat „Euroregionu Nysa”.

image059

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Markowskiego prezentowała utwory nawiązujące do regionu, które były przedmiotem warsztatów w Jeleniej Górze i Jabloncu nad Nysą. Swoim występem wokalnym słuchaczy oczarowała Michalina Brudnowska i szkolny chór jeleniogórskiej Dwójki – „Złote nutki”, przygotowany przez Panią Annę Skórę. Obok polskich wykonawców wystąpili także goście z Czech: Ivo Kahanek (fortepian), chór dziecięcy „DPS Vrabcaci” z Jablonca nad Nysą. Młodzi chórzyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 zebrali owacje na stojąco od zgromadzonej publiczności zwłaszcza za Toccatę Europejską, utwór wykonany w języku niemieckim.

image045

Oba chóry także wspólnie wykonywały utwory, takie jak: „Kochaj mnie do końca świata”, „Agnus Dei”, pieśń „Wiatr z Grassglockner”. Na zakończenie każdy z chórzystów otrzymał dyplom za udział w warsztatach, a Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Pani Beata Kozyra specjalne podziękowanie i dyplom dla szkoły za wieloletnią współpracę w ramach tego europejskiego projektu.

Tekst: Koło Chrobrówki, zdjęcia: J. Bialuk


{gallery}sp2_filh{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *