VI Wielkie Wierszowanie + konkurs Młode Pióro 2017

Stowarzyszenie „Jeleniogórski Klub Literacki”oraz Książnica Karkonoska

zapraszają na

VI WIELKIE WIERSZOWANIE

na którym rozstrzygniemy konkurs poetycki

Młode Pióro 2017

Więcej informacji na stronie Jeleniogórskiego Klubu Literackiego
http://bit.ly/2lBTXRf


Regulamin Jeleniogórskiego Konkursu Poetyckiego o Laur „Młode Pióro`2017”

 1. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki przy wsparciu Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.
 2. Konkurs skierowany jest do młodych autorów, uczniów szkół średnich (gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z Jeleniej Góry, Karpacza i okolic. Od 2013 roku zapraszamy uczniów szkół średnich z Chojnowa. W roku 2017 do konkursu zapraszamy także uczniów legnickich liceów. Uczestnik konkursu musi być uczniem szkoły średniej.
 3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego wiersza o tematyce dowolnej. Łączna objętość wiersza nie może przekraczać 60 wersów. Utwór nie może być wcześniej nigdzie publikowany ani nagradzany w innych konkursach. Uczestnik konkursu może nadesłać tylko jeden wiersz.
 4. Wiersz na konkurs (w dwóch egzemplarzach drukiem, rękopisów nie przyjmujemy) należy nadsyłać na adres pomysłodawcy konkursu: Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki, 58-500, Aleja Bankowa 27, z dopiskiem: „Konkurs Młode Pióro 2017”. Przesyłka musi dotrzeć do 13 marca 2017 r. (Można osobiście złożyć zamkniętą kopertę w portierni Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze). Wiersz można przesłać także jako plik załącznika e-maila w formacie dowolnego popularnego edytora (DOC, DOCX, ODT, TXT). Mail o temacie MŁODE PIÓRO 2017 prosimy przesyłać na adres: redakcja@sjkl.pl. W terminie do godz. 23.59 13 marca 2017 r. Wiersz przesłany pocztą musi być podpisany. Należy obowiązkowo podać następujące dane autora (imię i nazwisko, data urodzenia, nazwę szkoły, poziom klasy, pocztowy adres do korespondencji, nr telefonu, osobisty adres e-mail). Powyższe dane należy podać na osobnej kartce (w przesyłce pocztowej) bądź w treści maila, do którego będzie dołączony plik z wierszem konkursowym.
 5. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów.
 6. Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez organizatora.
 7. Wiersze autorów niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie będą podlegać ocenie jury. Uprasza się o dokładne przeczytanie regulaminu. Prace nie spełniające wszystkich wymogów regulaminu nie będą oceniane.
 8. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni i otrzymają okolicznościowe dyplomy. Zwycięzca otrzyma nagrodę „Młode Pióro 2017”. Wskazany jest udział w „Wielkim Wierszowaniu w Jeleniej Górze AD’2017” wszystkich laureatów i wyróżnionych w konkursie autorów.
 9. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w kolejnym almanachu Wielkiego Wierszowania oraz w innych mediach bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego.
 10. Podsumowanie konkursu odbędzie się 22 marca 2017 r. podczas Wielkiego Wierszowania w Jeleniej Górze, w Książnicy Karkonoskiej. Zgłoszenie zestawów wierszy do udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
 11. W przypadku wątpliwości informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu komórkowego: 500-389-195.

biblioteka.jelenia-gora.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *