Młodzi pamiętają o Dniu Pamięci Żołnierzy wyklętych

wykleci 1 of 1W dniu 1 marca od kilku lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wiele organizacji prowadzi akcje mające na celu upamiętnienie tych bohaterów, którzy pięknie zapisali się w naszej historii. Podobnie jeleniogórska młodzież postanowiła uczcić ich pamięć.

Po południu młodzi patrioci w Jeleniej Górze rozdawali ulotki informujące o tym dniu oraz o życiu Żołnierzy Niezłomnych. Wraz z ulotkami były rozdawane ryngrafy do wpięcia w marynarkę, których to wygląd bardzo przypadł do gustu mieszkańców. Oprócz upamiętnienia, akcja miała na celu również poinformowanie mieszkańców o tym święcie, jak i o samych Żołnierzach Wyklętych, ponieważ niestety nie wszyscy jeszcze wiedzą o ludziach, dzięki którym możemy żyć teraz w wolnej Polsce.

Podobne inicjatywy tego dnia odbywały się w wielu miastach okręgu jeleniogórsko-legnickiego.

“W dniu 1 marca podjęliśmy się organizacji akcji upamiętniającej pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Rozdawaliśmy ulotki i ryngrafy przechodniom w okolicy Placu Ratuszowego.

Mieszkańcy chętnie przyjmowali ulotki, niektórzy nawet w wdawali się z Nami z krótka rozmowę na temat bohaterskości Niezłomnych, ale także była to dobra okazja do rozmowy o ważnych, lokalnych tematach. Akcja była bardzo udana.” mówi Karolina Dudzik z FM PiS JG.Tak natomiast akcję skomentował natomiast Aleksander Jawor:

{youtube}7igR67eni3o{/youtube}

Wiele osób tego dnia świętuje, natomiast niektórzy próbują im przeszkadzać. Na jeleniogórskim rynku interweniowała Straż Miejska, która to przerwała akt upamiętnienia Bohaterów przez rodziny Żołnierzy Wyklętych. Dwie osoby, które z głośnikiem i flagami stały na rynku zostały poproszone o wyłączenie muzyki.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stałe wszedł już do listy świąt państwowych i obchodzonych jest z należytą czcią. Bardzo cieszy fakt, że młodzi również pamiętają o tych bohaterach i chcą oddawać im cześć. Dzięki takim akcjom budowana jest tożsamość narodowa Polaków. Cześć i Chwała Bohaterom!

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *