Od 13 marca bezpośrednie połączenie kolejowe z Mazurami!

Od 13 marca bezpośrednie połączenie kolejowe z Mazurami! Sukcesem zakończyły się starania Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego Jeleniej Góry z Olsztynem i Mazurami. Od 13 marca ponownie będzie można dojechać bezpośrednio do Torunia czy Olsztyna. Zapewnione zostanie również poranne bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznaniem.

P24 5864

PKP Intercity zdecydowało się wydłużyć relacje pociągu TLK “Mamry” który obecnie startuje z Wrocławia i jedzie przez Poznań, Toruń, Olsztyn, Giżycko, Ełk do Białegostoku tak aby stacją początkową i końcową była Jelenia Góra. Pociąg w relacji Jelenia Góra- Białystok będzie kursował w każdy poniedziałek i każdą sobotę wyjeżdżając ze stolicy Karkonoszy o godzinie 5:54 rano. W relacji powrotnej pociąg będzie kursował w każdy piątek i każdą niedzielę przyjeżdżając do Jeleniej Góry o godzinie 23:45.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa które dofinansowuje połączenia dalekobieżne zaznacza, że jeżeli frekwencja w pociągu będzie zadowalająca to nie wykluczone, że od grudnia tego roku uda się uruchomić to połączenie z Jeleniej Góry codziennie. Ostatni pociąg do Olsztyna odjechał z naszego miasta 31 sierpnia 2015 roku jako InterREGIO “Mamry”. Teraz ponownie będzie można się dostać na północ Polski. To idealna informacja dla turystów, którzy na Jeziora Mazurskie będą mogli się dostać na majówkę i wakacje bez przesiadki.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *