Czy Jelenia Góra zniesie opłatę uzdrowiskową ?

W dniu 23 lutego 2017 Aleksander Jawor złożył pisma do Prezydenta Miasta Jelenia Góra oraz do Przewodniczącego Rady Miasta. Pisma dotyczą problemu jakości powietrza w mieście. Zwrócił on uwagę na absurdalność opłaty uzdrowiskowej z powodu złej jakości powietrza.

smogi

Co o inicjatywie mówi sam zainteresowany?

UWAŻAM, ŻE OPŁATA UZDROWISKOWA SZKODZI MIASTU. KURACJUSZE NIECHĘTNIE JĄ PŁACĄ Z POWODU JAKOŚCI POWIETRZA. DALSZE JEJ UTRZYMYWANIE MOŻE DOPROWADZIĆ DO SPADKU RUCHU TURYSTYCZNEGO W JELENIEJ GÓRZE ORAZ SPADKU ZAINTERESOWANIA UZDROWISKIEM. SAM FAKT JEJ POBIERANIA UWAŻAM ZA ABSURDALNY! W PIŚMIE PROPONUJE ZAWIESZENIE POBIERANIA OPŁATY W OKRESIE GRZEWCZYM, TJ. OD PAŹDZIERNIKA DO KOŃCA MARCA. JEST TO CZAS, GDY PROBLEM ZE SMOGIEM JEST NAJWIĘKSZY.

Według Aleksandra Jawora takie rozwiązania jak: stworzenie stacji pomiaru jakości powietrza w okolicach uzdrowiska, wpisanie na stałe do budżetu miasta 200 tys. zł. na testowanie nowych technik ograniczających niską emisję oraz informowanie mieszkańców o złym powietrzu poprzez system SMS, który dobrze działa jeśli chodzi o informowanie o zagrożeniach meteorologicznych, są niezbędne do walki ze smogiem

MAM NADZIEJĘ, ŻE WŁADZE MIASTA NIE POPRZESTANĄ NA KAMPANII INFORMACYJNEJ, LECZ TAKŻE ZROBIĄ COŚ W CELU LIKWIDACJI ŹRÓDEŁ SMOGU- DODAJE ALEKSANDER JAWOR

O tym, czy Jelenia Góra zniesie opłatę uzdrowiskową zdecyduje rada miejska, ponieważ w jej kompetencji jest uchwalanie oraz znoszenie opłaty uzdrowiskowej.

Format pisma zachowany.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *