Będą bronić park przed wycięciem

Mieszkańcy wspólnoty osiedlowej przy ul. Sudeckiej nie załamują rąk. Dzięki ich aktywnemu protestowi przeciwko niszczeniu zdrowego drzewostanu przed ich oknami, wyrąb został wstrzymany.

– Zniszczono naszą piękną enklawę Osiedla Sudeckiego. Robimy wszystko, żeby to zatrzymać. Co będzie dalej uzależnione jest od władz miasta. Zobaczymy, jak nas potraktują – poinformował pan Ireneusz, jeden ze starszych mieszkańców osiedla.

ABC 0508

Niewielki zagajnik należy do prywatnej spółki. Dzięki znowelizowanej ustawie o ochronie przyrody właściciel terenu może kontynuować wycinkę drzew bez pozwolenia. Jest tylko jeden istotny warunek. Cel ich usunięcia nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej na danym terenie.

Jak już zauważyli nasi czytelnicy, to nie jest jedyny taki przypadek w naszej okolicy. Nowe przepisy są bardzo atrakcyjne szczególnie dla deweloperów, którzy szybko zareagowali na zaistniałą szansę zmniejszenia kosztów i możliwość łatwiejszego uzyskania nowych terenów pod zabudowę. Do wycinki sporej ilości dorodnych drzew doszło np. w Sosnówce. Czyżby chęć szybszego wzbogacenia się przez niektóre firmy wyciśnie nieodwracalne piętno na krajobrazie naszego najbliższego otoczenia?


{youtube}BM3WcHJ2XuU{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2017/wycinka{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *