Celnicy i inspektorzy Nadzoru Budowlanego będą walczyć z nielegalnym hazardem

DSC 5445aDyrektor Izby Celnej we Wrocławiu insp. Jerzy Chrobak podpisał z Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu Barbarą Skultecką porozumienie o współpracy.

Dokument reguluje tryb wymiany informacji przy identyfikacji miejsc prowadzenia działalności z naruszeniem przepisów ustawy Prawo budowlane lub ustawy o grach hazardowych i jest konsekwencją porozumienia zwartego pomiędzy Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego a Szefem Służby Celnej z dnia 2 listopada 2016 roku, które ceduje współpracę na szczebel lokalny. Jak pokazała dotychczasowa praktyka obiekty, w których prowadzi się nielegalne gry hazardowe często są użytkowane z naruszeniem prawa budowlanego. Dokument przyczyni się do skutecznej eliminacji miejsc na terenie Dolnego Śląska, w których prowadzi się gry hazardowe z naruszeniem przepisów ustaw.

kom. celny Arkadiusz Barędziak – Rzecznik Prasowy Izby Celnej we Wrocławiu wyjaśnia, iż często zdarza się, że obiekty, w których prowadzona jest działalność hazardowa postawione są niezgodnie z prawem. Na przykład baraki, kontenery, czy nawet lokale, które to zostały wybudowane do zupełnie innych celów i przekształcone na lokale hazardowe z pominięciem Prawa budowlanego.

To kolejny „bat” na nielegalny hazard w naszym kraju. Czy jednak kontrole i kary dla właścicieli niezgodnie z prawem postawionych obiektów przyczynią się do zmniejszenia liczby jaskiń hazardu?

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *