Egipskie ciemności i migający zad jelenia witają gości

Już od pewnego czasu wieczorową porą, przy wjeździe z Wrocławia od Maciejowej, na odcinku drogi od skrzyżowania ulicy Łącznej z  Konstytucji 3 Maja do Kościoła św. Jana przy Alei Jana Pawła II, panują egipskie ciemności. Wjeżdżający do miasta wkraczają w mroczny świat, zanim znajdą się na przyjaźnie oświetlonym odcinku przy Kauflandzie. Do tego wszystkiego, gości i wracających do domu, zamiast dostojnego Jelenia, wita nocą tylko jego migający wypięty zad.

ABC 9121-3

Wygląda to trochę komicznie, jednak nie najlepiej świadczy o wizerunku naszego miasta. Co poniektórych może również zaskoczyć w dzień nazwa stolicy Karkonoszy. Wjeżdżamy bowiem nie do Jeleniej Góry, a Gory. Nazwa Jelenia GORA na pewno bliższa może wydawać się Rosjanom i Ukraińcom, których coraz więcej pracuje w naszym mieście i w okolicy. Może jednak warto poprawić ten ewidentny błąd, który rzuca się w oczy już zaraz na wjeździe?

Warto też wspomnieć, że wieczorami w tych ciemnościach łatwo rzucają się w oczy braki w oświetleniu przejeżdżających pojazdów. Niestety niewłaściwe oświetlenie może wprowadzać w błąd i sugerować innym uczestnikom ruchu, że mają do czynienia z pojazdem jednośladowym. W takim przypadku, w razie wyprzedzania, o wypadek nietrudno.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, zadzwoniliśmy na pogotowie energetyczne. Poinformowano nas, że problem jest im znany i awaria już wkrótce zostanie usunięta.


{youtube}u7u2I_dIAwI{/youtube}


{gallery}artykuly/2017/zad{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *