Jelenia Góra: Zderzenie dwóch pojazdów osobowych.

Prawdopodobnie brak znaku A-7  było przyczyną kolizji, do której doszło w środę 15.02.2017 około godz. 17.40 na skrzyżowaniu ul. Kiepury i Sygietyńskiego.

Samochód marki Hyundai wyjeżdżając z ul. Kiepury wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącej toyocie. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu zdarzenia była karetka pogotowia, policja i straż pożarna. Poszkodowani z toyoty uskarżali się na złe samopoczucie. Nie potrzebowali jednak specjalistycznej opieki medycznej. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem. Obu kierowcom został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Warto zwrócić uwagę, że prawdopodobnie nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby skrzyżowanie było prawidłowo oznakowane. Zgodnie z zasadą „prawej ręki” nieumyślny sprawca miał prawo sądzić, że w tym przypadku miał pierwszeństwo. Niestety, jak widać wyraźnie na przykładzie tego zdarzenia, brak jednego znaku może stać się przyczyną wielkiego nieszczęścia. Tym razem obyło się bez ofiar w ludziach. Niemniej jednak kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie powinni zachować szczególną ostrożność właśnie w tym miejscu.

Tekst: portalik24.pl
Foto: Jelenia Góra 998

IMG_5000
IMG_5001
IMG_5002
IMG_5003
IMG_5007
IMG_5008
ABC_9015

Artykuł Jelenia Góra: Zderzenie dwóch pojazdów osobowych. pochodzi z serwisu Jelenia Góra 998.

jeleniagora998.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *