MIĘDZYNARODOWY ZJAZD SANIAMI ROGATYMI

MIĘDZYNARODOWY ZJAZD SANIAMI ROGATYMI 18 lutego 2017 r.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 18 lutego 2017 r. do Kowar na nasz cykliczny zimowy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Impreza ta w naszym mieście odbędzie się już po raz czternasty.

Zabawa ta, popularna w XIX wieku i początkowo przeznaczona wyłącznie dla zamożnych kuracjuszy i turystów z zasobnym portfelem, powróciła do Kowar w 2001 roku w wielkim stylu. Od tego czasu wszyscy lubiący ruch na świeżym powietrzu i szczyptę sportowej rywalizacji, mogą uczestniczyć w tej oryginalnej imprezie i poczuć radość towarzyszącą zimowym zjazdom.

2017 sanie plakat

Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu **** „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

Imprezie towarzyszą stroje z epoki, występy artystyczne i rozmaite konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do pokonania uczestnicy mają przygotowaną trasę w dół leśnymi duktami aż do Kowar – Podgórza. Jak i w przeszłości, tak i teraz miłośnicy sań rogatych znajdą w Kowarach moc atrakcji i na pewno długo nie zapomną uczestnictwa w tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju imprezie.

Impreza odbędzie się oczywiście w wypadku sprzyjających warunków śniegowych.

Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” znajdziecie na stronie:

http://bit.ly/2kOCuGj

Uwaga widzowie i zawodnicy:

Mile widziane kolorowe stroje!

Odjazdy bezpłatnego busa dla widzów z parkingu przy Biedronce (Kowary, ul. Jagiellończyka) na miejsce imprezy

około godziny: 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Powrót do centrum Kowar około godziny: 15:30, 16:00 i 16:30.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *