OSP KSRG Lubomierz zaprasza na Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła

OSP KSRG Lubomierz zaprasza na Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła

charytatywne-nocne-zwiedzanie-kosciola-w-lubomierzu

Już w najbliższą niedzielę, 12 lutego o godzinie 19:30 strażacy z OSP KRSG w Lubomierzu zapraszają wszystkich na Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła i Klasztoru w Lubomierzu, po którym druhowie OSP Lubomierz zapraszają na grilla i pyszną kiełbasę.

Historia Pani Ani Olech, u której lekarze wykryli raka złośliwego stawów poruszyła wiele osób. Ania, matka, która samotnie wychowuje dwóch synów walczy o powrót do zdrowia. Szansą dla niej jest leczenie w niemieckiej Klinice, na które potrzebuje ok. 30.000 złotych. więcej o pomocy dla Pani Ani Olech >>>

2017-02-08 16 38 59-Lwówecki.info

Po publikacjach informacji o chorej mieszkance Lwówka Śląskiego ruszyła lawina dobrych serc. W akcję pomocy Ani włączyli się strażacy ochotnicy z OSP KRSG w Lubomierzu. Druhowie we własnym gronie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które wpłacą na konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych – ALIVIA. Ponadto podczas niedzielnego Nocnego Zwiedzania Kościoła i Klasztoru w Lubomierzu będą sprzedawali cegiełki, z których sprzedaży dochód również trafi na konto Ani Olech. 

Podczas zwiedzania goście będą mogli zobaczyć odkryte niedawno skarby – zbiór ponad 300 relikwii świętych, pozostałości gotyckiej świątyni, kaplicę klauzurową, dostępną niegdyś wyłącznie dla sióstr, krużganki, wirydarz na którym kręcono sceny do filmu ZAKŁAD Teresy Kotlarczyk.

lubomierz relikwie swietych skarb 02
Przewodnicy pokażą zwiedzającym również bogaty zbiór: sztandarów procesyjnych, proporców, ornatów, kap, stuł, manipularzy oraz paramentów liturgicznych. Będzie można zobaczyć również ekspozycję Muzeum Klasztornego, która znajduje się w obiektach dawnego klasztoru – obecnie Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu, „balustradę masońską” oraz inne osobliwości dawnego klasztoru.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *