Problem z grzaniem w samochodzie

Ostatnie tygodnie to bez wątpienia wyjątkowy ciężki czas dla samochodów. Temperatury rzędu minus kilkanaście stopni to wyzwanie dla niejednego starszego pojazdu. Również Tobie jako kierowcy zapewne podróżuje się mniej komfortowo niż to jest w innych porach roku. Tyle dobrze, że w samochodzie po pewnym czasie jest ciepło. Co jednak zrobić, jeśli samochód ma problem z ogrzewaniem?

samochod

Jeśli będziesz chciał znaleźć odpowiedź na pytani co jest uszkodzone w Twoim pojeździe powinieneś znać jak działa cały układ związany z chłodzeniem ale i grzaniem. Zasadniczo powietrze, które wpada do kabiny pasażerskiej jest ogrzewane przez tak zwaną nagrzewnice. Nagrzewnica to taki niewielki wymiennik ciepła, który nagrzewa się poprzez napływ płynu chłodniczego z pracującego silnika. Jeśli nagrzewnica będzie niedrożna lub gdyby płynu zabrakło lub gdyby zamarzł z całą pewnością będziesz miał poważne problemy z ogrzewaniem w samochodzie. Mało tego, w takiej sytuacji nawet jednostce napędowej grozi uszkodzenie. Pamiętaj o tym iż również silnik musi pracować w odpowiedniej temperaturze. Temperatura ta nie może być ani za niska, ani za wysoka.

Za odpowiednią temperaturę w siniku odpowiadają dedykowane czujniki, ale także tak zwany termostat. O ile uszkodzenie wspomnianej nagrzewnicy lub jakiegoś czujnika nie zdarza się zbyt często, to uszkodzenia termostatów są przypadłością dotykającą wiele pojazdów. Termostat odpowiada za otwarcie obiegu płynu chłodniczego. Dzięki temu podzespołowi ciepły płyn w odpowiednik czasie ogrzewa kierowcę, ale też chłodzi silnik. Mimo, iż termostat jest bardzo ważną częścią sam najczęściej nie jest drogi. Jak podaje serwis CzesciAuto24.pl ceny termostatów zaczynają się nawet od 20 złotych. Są jednak takie samochody, gdy to będzie konieczna wymiana termostatu wraz z obudową. Taka opcja bez wątpienia będzie droższa.

Jeśli zatem zauważysz problem z ogrzewaniem w kabinie pojazdu lub temperatura silnika nie będzie odpowiednia sprawdź dokładnie wszystkie podzespoły odpowiadające za chłodzenie i grzanie. Zapewne niejedna agencja seo poruszała te tematy w swych artykułach. Dzięki temu w internecie z cała pewnością znajdziesz nawet gotowe instrukcje jak wymienić przykładowo termostat.

 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *