Polscy żołnierze vs amerykańscy… dwubój siłowy

Mieszkańcy Bolesławca bardzo ciepło i serdecznie przywitali żołnierzy amerykańskich, którzy od stycznia 2017 oficjalnie stacjonują w koszarach 23 Śląskiego Pułku Artylerii. 588 batalion inżynieryjny wchodzi w skład Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT – Armored Brigade Combat Team).

ABC 7513

W niedzielę 5 lutego 2017 na rynku bolesławieckim odbył się piknik wojskowy pod hasłem „Bezpieczna Polska”, w ramach którego można było podziwiać kilka wybranych eksponatów z zasobnego sprzętu wojskowego amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej i jednostek 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jakkolwiek sprzęt bojowy i broń wzbudzały zrozumiałe zainteresowanie licznie przybyłej ludności, to jednak największą atrakcją bolesławieckiego pikniku były zawody sportowe, podczas których żołnierze obu zaprzyjaźnionych armii mogli zaprezentować dobrą formę fizyczną i sportowego ducha walki. Z ukontentowaniem śledzono także artystyczne występy na scenie. Gorąco oklaskiwali je zarówno Polacy jak i Amerykanie.

ABC 7623

– Fajnie te nasze chłopaki, ale Amerykanom też niczego nie brakuje – otwarcie wyrażali swoje zdanie obserwatorzy sportowych zmagań.

Nie brakowało również amatorów pamiątkowych fotografii, które zapewne już wkrótce pojawią się w rodzinnych albumach.

– Moja córeczka jest jeszcze taka malutka, ale za kilka lat będzie z niej dorodna panna i wtedy pokażę jej, z jakimi przystojnymi wojakami pozowała do zdjęcia – żartowała mama kilkuletniej dziewczynki w ciepłym różowym skafanderku.

Warto wspomnieć, że w armii amerykańskiej nie brak również pięknych młodych kobiet. Całkiem sporą grupę ich przedstawicielek można było spotkać właśnie w niedzielę na bolesławieckim rynku. Panie nie tylko mocno kibicowały amerykańskiej męskiej drużynie, ale chętnie i z ogromną cierpliwością z uśmiechem na twarzy pozowały także do najróżniejszych zdjęć w ujmujący sposób zjednując sobie szczególnie męską część zebranych, nie wyłączając jej najmłodszych przedstawicieli.

Niedziela była więc w Bolesławcu szczególnym świętem budowania dobrych relacji między naszymi narodami. Jak twierdzą mieszkańcy Bolesławca, od swojego przybycia Amerykanie zachowują się bez zarzutu i z pełną kulturą. Żołnierze zdają się pamiętać, że u nas są tylko gośćmi, za co także należy się ukłon w ich stronę.

Organizatorem pikniku był dowódca 23. Śląskiego Pułku Artylerii Pułkownik Paweł Świtalski oraz Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza.

A jak wygladały zmagania zobaczcie naszą transmisje na żywo TU http://bit.ly/2letWrl

 

{gallery}artykuly/2017/amerykanie/a6{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *