Lotniczy Zjazd Na Byle Czym! Było śmiesznie i zabawnie

Jakkolwiek dzisiejsza pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, a tym bardziej do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, to jednak znalazła się całkiem spora grupa śmiałków, która z fantazją i z humorem wystartowała z Góry Jeżowskiej na swoich niecodziennych pojazdach. Do rywalizacji o tytuł najlepszego, najszybszego i najefektywniejszego modelu przystąpiło około 20 pojazdów.

ABC 7441

W samo południe w niedzielę 5.02.2017 Góra Szybowcowa przeżyła oblężenie rozentuzjazmowanych pozytywnie zakręconych. To oni wiedli rytm i momentami pobudzali do śmiechu dopingującą im podczas zjazdu publiczność.

Podczas trzeciego już Lotniczego Zjazdu na Byle Czym nie można było narzekać na nudę. Organizator Wojciech Łozowski, na co dzień bardzo aktywny członek Jeleniogórskiego Aeroklubu, dwoił się i troił, żeby zadowolić wszystkich uczestników i sympatyków zimowej imprezy. Niektórzy startujący trochę narzekali na brak białego puchowego śniegu, ale nawet niezbyt sprzyjające warunki na stoku nie były w stanie zepsuć dobrej zabawy. Tym bardziej, że niektórzy z zawodników z prawdziwą polską fantazją i brawurą oraz swoim niekonwencjonalnym sposobem zjazdu zasłużyli na gorący aplauz i szczególne wyróżnienie podekscytowanej widowni. A podziwiać można było między innymi bolidy, myśliwce i rakiety, a nawet jeżdżący zamek i wannę skonstruowaną specjalnie na dzisiejszą imprezę przez pomysłowego tatę małego entuzjasty sportów zimowych.

– Bawimy się wyśmienicie. Nasz pojazd już się trochę rozleciał, ale jeszcze jakoś się trzyma i póki co da się na nim zjeżdżać – żartował jeden z aktywnie startujących młodych mężczyzn.

Nie brakowało też amatorów praktycznych sanek i trochę dziwacznych konstrukcji. Ważne było, żeby prezentowana maszyna w miarę sprawnie się poruszała.

– Pojazdy są naprawdę pomysłowe. Nie jest ich zbyt dużo, ale i tak więcej niż się spodziewałem. Pogoda nas bowiem nie rozpieszcza – oświadczył ojciec rozbrykanej dwójki, małoletnich fanów momentami prawie akrobatycznych wyczynów na stoku.

Warto wspomnieć, że podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem nie zabrakło gości spoza Jeleniej Góry, sympatyków lotnictwa i zarazem naszej malowniczej okolicy.

Organizatorem niedzielnego wydarzenia tradycyjnie już był Aeroklub Jeleniogórski, Szkoła Paralotniowa Aloha Aviation oraz Modelarnia Jeżów Sudecki. Ich przedstawiciele zgodnie podkreślali, że impreza miała na celu popularyzację i upowszechnienie sportów lotniczych wśród najmłodszych i starszych, nie tylko miłośników białego szaleństwa.

 

{gallery}artykuly/2017/zjazd_na_byle_czym{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *