Szkoła Podstawowa nr 2 gościła przedstawicieli nauczycieli i uczniów z różnych szkół

Konferencja w Dwójce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze gościła  przedstawicieli nauczycieli i uczniów z różnych szkół na konferencji z lekcją pokazową wykorzystania programu Baltie w edukacji oraz spotkaniu z twórcą programu Panem Boumirem Soukup. Przedsięwzięcie zorganizowano wraz z Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu w ramach realizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej działań majacych na celu nauczanie programowania w edukacji formalnej.

image044

Zgromadzonych przywitała Dyrektor Dwójki Pani Beata Kozyra i Zastepca Dyrektora, Pani Violetta Taraszkiewicz. Spotkanie otworzył Pan Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu w Jeleniej Górze, będący również nauczycielem informatyki i techniki.

Wydarzenie miało charakter kilkuetapowy. Pierwszych punktem było spotkanie twócry programu Baltie, Pana Boumira Soukupa z nuczycielami i młodzieżą. Przedstawione zostały założenia programowe do nauki z wykorzystaniem możliwości Baltie. Odbyła się także lekcja pokazowa prowadzona przez Pana Boumira Soukupa z udziałem uczniów przybyłych z rozmaitych szkół. Następnym punktem programu konferencji było spotkanie z koordynatorami powiatowymi i przedstawienie metodyki pracy dla nauczycieli w oparciu o platformę edukacyjną Baltie.Net.

Podczas tego wydarzenia przybyli goście mogli wymienić się doświadczeniami, poznać możliwości i metody pracy z oprogramowaniem, podyskutować i uzyskać odpowiedzi na szereg pytań od samego twórcy programu.

Koło Chrobrówki, zdjęcia J. Bialuk

 

{gallery}szkola/2017/sp2/a4{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *