Owacjami na stojąco przyjęli Lecha Wałęsę

Owacjami na stojąco przyjęli Lecha Wałęsę rozentuzjazmowani jeleniogórzanie. Spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Polsce” odbyło się 26.01.2017 w Zdrojowym Teatrze Animacji. Jego organizatorem był jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji, który przygotował byłemu prezydentowi bardzo gorące przyjęcie w naszym mieście.

ABC 6616

Lech Wałęsa w swoim wystąpieniu nawiązał do przeszłości, do podejmowanych decyzji i kosztów takich, a nie innych swoich wyborów. Zachęcał ludzi, żeby nie rezygnowali ze swoich marzeń o stworzenie lepszej Polski w przyszłości. Jak stwierdził, to nie są czasy, żeby dokonywać radykalnych zmian. Podkreślił, że jest zdecydowanym przeciwnikiem przemocy i niekontrolowanej walki o władzę bez konkretnego programu i wizji, które pragnie się realizować w określonym celu.

ABC 6662

– Żeby Wam się tylko chciało chcieć, to będziemy piękną Polskę mieć – oświadczył nasz laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Lech Wałęsa przyporządkował Polaków według ich nastawienia do wiary do 3 grup: ludzi wierzących i praktykujących, ludzi wierzących niepraktykujących oraz do stworzonej przez siebie grupy niewierzących ale praktykujących sugerując, że obecnie jest ona niestety najliczniejsza. Zdaniem prezydenta to właśnie osoby niewierzące, ale praktykujące stawiają w czasach współczesnych kościół w brzydkim świetle.

– Jestem gotów za wiarę oddać życie, ale za kościół, który nie dzieli narodu – zaakcentowała żywa legenda Solidarności.

Lech Wałęsa uważa, że w walce o lepszy świat należy ustąpić miejsca młodym, którzy wiele spraw postrzegają inaczej i mają do tego prawo. Jak stwierdził, ludzi mądrych do rządzenia nie brak. Należy dać im tylko szansę, chociażby skracając kadencje osób będących u władzy.

Na zakończenie spotkania był czas na wspólne pamiątkowe fotografie i słodki poczęstunek. Były prezydent żartował, że nie wyjedzie tak szybko z naszego miasta, skoro tak serdecznie się go tutaj przyjmuje, a do tego jeszcze zasypuje prezentami.

ABC 6837

Warto wspomnieć, że nie wszystkim zainteresowanym udało się dostać na czwartkowe wydarzenie, ponieważ wejściówki rozeszły się w błyskawicznym tempie. Organizatorzy oficjalnie przeprosili za zaistniałą sytuację zapewniając, że wkrótce ponownie postarają się zaprosić do nas sympatycznego gościa, żeby każdy z zainteresowanych mógł osobiście się z nim spotkać, a być może także postawić mu konkretne pytanie, tak jak to czynili w dniu dzisiejszym uczestnicy wieczornego spotkania.


Konferencja prasowa przed spotkaniem:


{gallery}artykuly/2017/walesa{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *