Guten morgen!, good morning!, Ciekawska sobota w sp 2

W mroźny, zimowy dzień, 21 stycznia, uczniowie Dwójki wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w zajęciach w ramach „Ciekawskiej Soboty”. Tym razem uczyli się języków obcych, chociaż była to bardziej dobra zabawa niż nauka.

Wszystko zaczęło się o godzinie 10:00 w pięknie ozdobionej szkolnej auli, gdzie wszyscy przybyli obejrzeli program artystyczny w językach obcych przygotowany przez uczniów SP 2. Dominowały języki nauczane w naszej szkole, czyli niemiecki i angielski, ale można było usłyszeć również język francuski i hiszpański. Goście mogli wziąć aktywny udział w prezentacji angielskiej piosenki, obejrzeli występ Kółka Języka Niemieckiego, wysłuchali wierszy.

image004

Następnie odbyły się zajęcia „Dla każdego coś miłego” oczywiście w językach obcych. Były gry planszowe, krzyżówki, puzzle, łamańce językowe, kolorowanki, film po angielsku i program komputerowy po niemiecku. Dzieci mogły również wykonać laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Cała impreza zakończyła się wspólnym rapowaniem i śpiewem po niemiecku.

Wszyscy przybyli do SP 2 mogli przekonać się, że nauka języków obcych może być dobrą zabawą i że naprawdę warto się ich uczyć.

Tekst: J. Cz. Zdjęcia: J. Bialuk


{gallery}szkola/2017/sp2/a3{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *