Rekordowy 25. Finał WOŚP w Jeleniej Górze.

16105845 1341079659276365 7260545665183851901 nZa nami jubileuszowy – 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jeleniogórskich ulicach mogliśmy spotkać 350 wolontariuszy z dwóch Sztabów, którzy kwestowali na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak potwierdzają oba Sztaby – jeleniogórzanie i w tym roku nie zawiedli, gdyż udało się zebrać rekordową kwotę 238 843,96zł!

Jelenia Góra grała dla Orkiestry Serc już od soboty. Sztab przy Stowarzyszeniu Jeleniogórskiej Młodzieży “all-ternatywa” wraz z firmą VESNA, w Galerii Sudeckiej zorganizowali event pn. “Before 25. Finału WOŚP’ podczas któego udało się zebrać z samych licytacji 9 tyś zł. Torty z logo WOŚP, vouchery na zabiegi kosmetyczne, noclegi w hotelach, piłka FC Barcelony, koszulka Zagłębia Lubin z podpisami piłkarzy, bombka w stylu Gwiezdnych Wojen, obraz Dariusza Milińskiego, książki czy sesje fotograficzne – to tylko część z nagród jakie można było wylicytować.

W niedziele Sztab przy Karkonoskim Hufcu ZHP, jak co roku zorganizował rodzinny piknik na Placu Ratuszowym, a w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w Klubie Kwadrat wystąpili Trapeed, a także Bullet Raid Band oraz Ziemia Zakazana, zespół taneczny Szkoły Tańca No Name Dance Studio, Tierra Flamenca, wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, Perfectum wraz z tenorem Jerzym Rynkiewiczem, Jacek Szreniawa oraz wrocławski duet Bow. 

Wieczorem na Placu Ratuszowym tradycyjnie odbyły się licytacje i Światełko do nieba.

{gallery}artykuly/2017/wosp/wosp_foto{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *