XXI Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu w “Handlówce”

W piątek 13.01.2017 jeleniogórska „Handlówka”, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, przyjmował niecodziennych gości. 66 uczniów z 37 ponadgimnazjalnych szkół z województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego wzięło udział w eliminacjach okręgowych XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Ich organizatorem był Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Filia w Jeleniej Górze. Nad prawidłowością przebiegu eliminacji czuwał przewodniczący komisji dr hab. Jacek Anioła, pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 ABC3690

Na mocy uchwał senatów poszczególnych uczelni, podjętych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) , laureaci i finaliści olimpiady mogą być zwolnieni w części lub w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady. Te udogodnienia były niewątpliwie dużą zachętą do udziału w teście konkursowym. Jednak nie wszyscy uczestnicy tak poważnie podchodzili do olimpiady.

– Tegoroczna tematyka wiodąca jest bardzo ciekawa. Dlatego też właśnie postanowiłam przystąpić do konkursu i sprawdzić swoją wiedzę. Na duży sukces nie liczę. Będzie, co będzie – stwierdziła jedna z przybyłych do Jeleniej Góry nastolatek.

 ABC3587

 

Inny z uczestników z rozbrajającą szczerością wyznał, że bierze udział w zmaganiach, bo nie chciał być na dzisiejszych lekcjach w swojej macierzystej placówce.

W uroczystości otwarcia uczestniczyło kilku zaproszonych gości: Wiceprezydent Miasta Jelenia Góra Piotr Paczóski, główny specjalista Wydziału Edukacji i Sportu Gabriela Bajek oraz gospodarz obiektu, Dyrektor ZSLiZ Nr 2 w Jeleniej Górze Danuta Pawłowicz. Wraz z nią, jako gospodarzem piątkowego wydarzenia, uroczystego otwarcia XXI olimpiady dokonała wicedyrektor DODN we Wrocławiu Jolanta Szwedowska. Życzyła ona piszącym samych sukcesów i dużej ilości punktów. Wiceprzewodniczącym olimpiady była Bogusława Bogucka kierownik DODN Filia w Jeleniej Górze, a sekretarzem Małgorzata Grzelczyk konsultant DODN Folia w Jeleniej Górze.

Więcej informacji w krótkim materiale filmowym.

{youtube}zGCYhD5Bqlc{/youtube}

 

{gallery}szkola/2017/handlowka/olimpiada{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *