IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Tematem przewodnim czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce była „Turystyka kulinarna – apetyt na region”. Bowiem tegoroczna rywalizacja 14 najlepszych uczniów siedmiu szkół średnich z Dolnego Śląska dotyczyła promocji regionów turystycznych w oparciu o lokalne kulinarne produkty turystyczne.

Odbywający się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego etap okręgowy zorganizowano w środę 11.02.2017 w auli szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze.

DSC 8836

Dokładnie w samo południe, w przyjemnej, kameralnej atmosferze, uczniowie z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Oławy oraz z Jeleniej Góry przystąpili do konkursowych zmagań. Gospodarzy reprezentowały przygotowane przez Bogumiłę Ziemiańską i Liliannę Rzepkę uczennice z klasy III i IV technikum obsługi turystycznej Weronika Wakor i Monika Sobańska, która w zeszłym roku zajęła piąte miejsce w Polsce.

Gości przyjęto słodkim poczęstunkiem . Na każdego z nich czekała gorąca kawa i herbata. Chwalili oni gościnność i ciepłe przyjęcie, jakie zgotowali im gospodarze.

– Czuję się tu bardzo dobrze. Wszystko jest dosłownie zapięte na ostatni guzik – z uśmiechem stwierdziła Kamila Rudko, sympatyczna nastolatka z Oławy.

Podobnego zdania była ekipa z Wrocławia.

– Dobrze wyposażona szkoła. Miła atmosfera, więc na pewno będzie nam się dobrze pisało – oświadczyła jedna z Wrocławianek.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Jolanty Jaworskiej, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu, dr hab. Mariana Kachniarza, Profesora Nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Radosława Fijołka, Przewodniczącego Rady Rodziców w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Miasto reprezentowali Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski oraz Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Zmagania konkursowe swoją obecnością uhonorowali partnerzy branżowi i sponsorzy:

– Biura Podróży “As-Tour” Travel w Jeleniej Górze

– Karkonoska Informacja Turystyczna Travel w Jeleniej Górze

– Pan Marek Ciechanowski – Prezes Dolnośląskiej Izby Turystyki , właściciel biura podróży Euro 90 Travel w Jeleniej Górze

– Pan Andrzej Mateusiak – Prezes Zarządu Oddziału PTTK ” Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze

– Materiały promocyjne dla szkół uczestniczących w etapie okręgowym Olimpiady przekazała Karkonoska Informacja Turystyczna


{gallery}szkola/2017/ekonom/olimpiada/t{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *