Przygotowania jubileuszowego, 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kończą się przygotowania do kolejnego, jubileuszowego, 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. Wprawdzie należy przewidywać korekty w drobnych działaniach, w tym dodatkowe fanty do licytacji, będą spływać niemal do ostatniej chwili, niemniej wszelkie sprawy organizacyjne zostały już dopięte.

wosp25

– Zachęcam wszystkich jeleniogórzan – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Miasta – do uczestnictwa, hojności i zabawy, nie tylko w niedzielę, ale i najbliższą sobotę bowiem Orkiestra ujawni się u nas dzień wcześniej. Będzie się działo. Trochę inaczej, niż poprzednio, myślę, że ciekawiej.

W Jeleniej Górze będą pracować dwa sztaby WOŚP, jeden przy Karkonoskim Hufcu ZHP, drugi – przy Jeleniogórskim Stowarzyszeniu Alternatywa, a ciężar organizacji wielu imprez kulturalnych (głównie muzycznych) wzięło na siebie Jeleniogórskie Centrum Kultury, we wnętrzach którego w niedzielę odbywać się będą licytacje i koncerty. Oprawę medialną i bezpośrednie relacje telewizyjne, w tym przekazy do TVN gwarantuje TV Strimeo.

– Wszystkie służby miejskie – zapowiedział M. Zawiła – będą wspierać działania wolontariuszy Orkiestry, m.in. MZK zapewni wolontariatowi bezpłatne przejazdy, „biletem” będzie dla nich w tym dniu wyłącznie certyfikat.

W Galerii Sudeckiej już w sobotę odbędą się prezentacje jeleniogórskich artystów, animacje dla najmłodszych, pokazy śpiewu i tańca i część licytacji, atrakcyjnych przedmiotów w tym piłki nożnej z certyfikatem FC Barcelona.

Z kolei w niedzielę w siedzibie JCK przy ul. Bankowej 28 w godz. 13 – 19 odbywać się będą na przemian koncerty i licytacje, telewizyjne i radiowe wejścia „Na żywo”, i in. Wystąpią zespoły TRAPPED, BULLETRAID, ZIEMIA ZAKAZANA, TIERRA FLAMENCA, NO NAME DANCE STUDIO, ale teą Jerzy Rynkiewicz, Jacek Szreniawa i BOW.

Na placu Ratuszowy – Zimowy Piknik Rodzinny ( w godz. 12.00 – 15.00), a w jego trakcie – loteria fantowa, maxi bierki, grochówka wojskowa i kiermasz ciast, pokazy Fuadów i aut terenowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, itp. O godz. 15.00 – Gitarowy Rekord Jeleniej Góry

W Rynku także – w czasie 19.00 – 20.5 – główne licytacje XXV Finału WOŚP i pokaz sztucznych ogni.

– Miasto Jelenia Góra przekazuje na licytację efektowną figurę anioła, rzeźbę autorstwa Piotra Jagielskiego z załącznikiem – powiedział M. Zawiła. – Tym załącznikiem będzie CAŁOROCZNY karnet wstępu do „Term Cieplickich”.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *