Prawie 500 tys. dla GOPR

Z roku na rok liczba turystów w naszym regionie stale wzrasta. Statystyki z ostatnich lat pokazują, że trend wzrostu ruchu turystycznego się utrzymuje i prognozuje się dalsze zwiększone zainteresowanie naszymi szlakami i atrakcjami turystycznymi.

– W ubiegłym roku mieliśmy o 30 % więcej gości niż w roku 2015 – oświadczył podczas czwartkowej konferencji prasowej Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

 ABC3472

Właśnie z tego powodu Karkonoski Park Narodowy przekazał ratownikom karkonoskiej grupie GOPR prawie pół miliona złotych na działania podnoszące poziom bezpieczeństwa turystów przebywających na terenie parku. To w historii KPN najwyższa suma ofiarowana właśnie na taki cel.

W czwartek 12.01.2017 w siedzibie GOPR dokonano symbolicznego przekazania funduszy. Pieniądze pochodzą z 15-procentowego odpisu z wpływów za biletów wstępu do parku.

Zarząd GOPR zamierza przeznaczyć tę sumę na budowę nowej terenowej stacji ratunkowej. Ratownicy narzekają bowiem na problemy lokalowe w obu najczęściej u nas odwiedzanych miejscowościach turystycznych, w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Według planów najpierw powinna powstać stacja w Karpaczu. Gmina Karpacz przekaże ratownikom nieodpłatnie działkę pod budowę. Będzie ona usytuowana w rejonie skoczni narciarskiej przy ul. Olimpijskiej.

Więcej informacji w krótkim materiale filmowym

 

{youtube}JlyXpLI_iYs{/youtube}

 

{gallery}gopr/pieniadze{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *