IX Edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej za nami…

Tematem przewodnim IX ogólnopolskiej edycji trzystopniowej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej było „Wyposażenie techniczne w hotelarstwie”. Tradycyjnie już konkursowe, okręgowe zmagania uczniów szkół hotelarskich z Dolnego Śląska i Opolszczyzny przeprowadzano we wtorek 10.02.2017 w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej. Dokładnie w samo południe przedstawiciele z 19 szkół przystąpili do półtoragodzinnego testu pisemnego.

 ABC3140

W etapie szkolnym, wraz z przedstawicielami jeleniogórskiej placówki, uczennicą II klasy Agatą Dobrowolską i uczniem III klasy Damianem Rzeźnikiewiczem, w zmaganiach konkursowych udział wzięła młodzież ze szkół o profilu hotelarskim z Wrocławia, z Oławy, z Wałbrzycha, z Głogowa, z Legnicy, z Góry, z Namysłowa, ze Złotoryi, z Polkowic, z Milicza, ze Świdnicy, z Bolesławca, z Biedrzychowic, z Karpacza, z Krzyżowic oraz z Ludowa Polskiego.

Gości przyjęto słodkim poczęstunkiem i ciepłą pizzą. Na każdego z nich czekała gorąca kawa i herbata. Miłym akcentem przed oficjalnym rozpoczęciem olimpiady był występ pierwszoklasistów z technikum hotelarskiego ZSE-T. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Małgorzaty Kłosowskiej uczniowie przygotowali specjalny pokaz mody hotelarskiej. Młodzież z gracją zaprezentowała stroje recepcjonistów i gastronomii hotelowej. W takim właśnie umundurowaniu obsługiwano przybyłych w szkolnej Sali obsługi konsumenta pod kierunkiem nauczyciela zawodu Ireny Oleńkiewicz.

Warto wspomnieć, że konkursowej komisji przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Rapacz, a patronat honorowy nad etapem okręgowym objęli Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Wiceprezydenta Miasta Jeleniej Góry Piotra Paczóskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały.

Obok dyrekcji szkoły i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie wtorkowego wydarzenia, o dobre samopoczucie wszystkich uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości, oraz miłą atmosferę podczas olimpiady, zatroszczyli się przede wszystkim sami uczniowie placówki, którzy z miłym uśmiechem kierowali przybyłych na miejsce spotkania, jak również profesjonalnie witali i żegnali odwiedzających w tym dniu ZSE-T w Jeleniej Górze.

 

{gallery}szkola/2017/ekonom/olimpiada/h{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *