„Wenus w Jeleniej Górze” – Ryszard Zając

Ryszard Zając, rzeźbiarz, poeta, muzyk i zarazem kompozytor, swoje rzeźby wielokrotnie wystawiał w Polsce, Niemczech, Norwegii, Holandii, Szwecji, Belgii oraz Czechach. Ceniony członek ZPAP oraz grupy “Die Arche” w Północnych Niemczech został odznaczony złotym medalem na Wystawie Sztuki Sakralnej “Ars Pro Fide” we Wrocławiu. Jego prace zostały dostrzeżone również na Międzynarodowej Wystawie w Kielcach. Został nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki.

 ABC2009

W Jeleniej Górze, podczas wernisażu w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu w Galerii „Promocje” także dostrzeżono jego talent i charyzmę. W czwartek 5.01.2017 o godz. 17.00 dosyć licznie zgromadzeni miłośnicy rzeźbiarstwa z dużym zainteresowaniem podziwiali wystawę „Wenus w Jeleniej Górze” wyrażając się bardzo pozytywnie na temat twórczości artysty.

Kto jeszcze nie odwiedził wystawy, ma jeszcze okazje nadrobić zaległości. Ekspozycja będzie bowiem czynna do 24.02.2017.

“Wenus w Jeleniej Górze” to cykl aktów wykonanych w drewnie. Są to rzeźby i płaskorzeźby oraz kubistyczne formy w marmurze i abstrakcyjne formy przestrzenne.

 

{gallery}odk/2017/zajac{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *