Uroczyste spotkanie podsumowujące miniony rok

Radni, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedsiębiorców, dyrektorzy organizacji pozarządowych i placówek oświatowych licznie odpowiedzieli na zaproszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Tradycyjnie już w Teatrze im. C.K. Norwida, w poniedziałek 9.10.2017, odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące miniony rok kalendarzowy.

 ABC2999

– Jak było w tym roku? Tak jak w życiu. Czasem coś wyszło, czasem nie. Był to rok przygotowań do rozdania funduszy europejskich. Myślę że był niezły, aczkolwiek nie tak spektakularny, jak ten, w którym oddawaliśmy Termy Cieplickie, park i muzea – podkreślił Marcin Zawiła.

W swoim przemówieniu prezydent kilkakrotnie odnosił się do Strategii Rozwoju Miasta podkreślając rolę turystyki oraz przemysłu. W 2017 roku najważniejszym zagadnieniem i zarazem wyzwaniem będzie obwodnica Maciejowej. Czekają nas również inwestycje drogowe i kolejowe, w tym remont peronów na stacji Jelenia Góra.

Za największy sukces minionego roku prezydent uznał medale olimpijskie wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przez Maję Włoszczowską (srebro w kolarskim MTB) oraz Lucynę Kornobys (srebro w pchnięciu kulą w igrzyskach paraolimpijskich). Podczas spotkania prezydent wręczył kwiaty obecnej w teatrze Lucynie Kornobys.

Uroczysta gala była również okazją do nagrodzenia i uhonorowania zasłużonych dla naszego miasta. Statuetki przyznano powstałemu w październiku 1993 roku Wydawnictwu Turystycznemu Plan, Ryszardowi Grotowi – Prezesowi Zarządu firmy Simet S.A. Na Dolnym Śląsku spółka jest największym zakładem pracy chronionej i na 270 osób zatrudnia 190 osób niepełnosprawnych . Prezydent wyróżnił także Mistrza Zduńskiego Piotra Kuta, który wraz z żoną stworzył nowoczesną firmę rodzinną projektującą i budującą kominki kaflowe, piece oraz systemy akumulacji.

Wśród nagrodzonych organizacji pozarządowych w 2016 nie zapomniano o wojskowych i współpracującym z Jelenią Górą miastu partnerskim Erftstadt. Gromkimi brawami uhonorowano pułkownika Marka Gołębiowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR” oraz przedstawicieli niemieckiego Stowarzyszenia Erftstadt za całokształt dobrej wieloletniej współpracy z naszym miastem.

 

{gallery}artykuly/2017/nagrody_noworoczne{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *