Kosmiczna technologia do leczenia jeleniogórskich pacjentów

Już od jutra rusza jeleniogórska filia Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Dotknięci nowotworową chorobą pacjenci nie będą już musieli dojeżdżać do stolicy Dolnego Śląska. Skorzystają bowiem z profesjonalnego sprzętu i dobrej opieki naszych rodzimych lekarzy specjalistów.

 ABC3448

– Będziemy leczyć nowotwory prostaty, piersi, mózgu, żołądka, odbytnicy, odbytu, płuca, głowy i szyi, nowotwory ginekologiczne, mięsaki tkanek miękkich oraz Chłoniami – oświadczył dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu.

Pacjenci będą leczeni w nowym ośrodku ambulatoryjnie. Część z nich, w razie potrzeby, może przebywać w czasie trwania terapii w wyznaczonych bezpłatnych hostelach.

 ABC3366

– Każdy chory będzie miał w trakcie leczenia wykonywane kontrolne zdjęcia weryfikujące zgodność z planem leczenia. A pacjenci z nowotworami prostaty dodatkowo będą mieli wszczepiane znaczniki do gruczołu krokowego, aby poprawić jakość napromieniowania. Stosujemy m.in. techniki radioterapii konformalnej, IMRT, a także technikę terapii łukowej (Rapid Arc ) – poinformowała Iga Skrzypczyńska, kierownik filii DCO w Jeleniej Górze.

Zapotrzebowanie na specjalistyczne ośrodki diagnozujące i jednocześnie poddające chorych leczeniu stale rośnie. Na obecną chwilę na Dolnym Śląsku leczy się ponad 80 tysięcy pacjentów onkologicznych. 30 milionowa inwestycja będzie więc jak najbardziej przydatna w naszej okolicy. Tym bardziej, że ośrodek posiada wart prawie 20 milionów specjalistyczny sprzęt do radioterapii, w tym najnowocześniejsze tomografy i akceleratory.

We wtorek 10.01.2017 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego nowoczesnego obiektu, który wraz z ośrodkami we Wrocławiu, w Wałbrzychu i w Legnicy w pełni zaspokoi potrzeby pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w całym regionie zapewniając wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka.

Jak zapewnił obecny na otwarciu marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, to jeszcze nie koniec inwestycji samorządu województwa w infrastrukturę zdrowotną. Niebawem bowiem zostanie otwarty tzw. Breast Unit, czyli Centrum Chorób Piersi we Wrocławiu. Tam pacjentki będą miały zapewnione kompleksowe leczenie nowotworów piersi na wszystkich etapach choroby.

 

{youtube}Cb3HKItUuEo{/youtube}

 

 

{gallery}artykuly/2017/dco_onkologia{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *