Orszak Trzech Króli zgromadził setki wiernych

Niezwykle barwnie i radośnie obchodzili jeleniogórzanie Święto Trzech Króli, a to przede wszystkim dzięki góralskiej kapeli „Janicki”, która tradycyjnie już poprowadziła rozśpiewany tłum ulicami centrum miasta.

Zaraz po mszy świętej w Bazylice św. Erazma i Pankracego, w piątek 6.01.2017 o godz. 13.00, VI Karkonoski Orszak Trzech Króli ożywił stare miasto. Piękne polskie kolędy rozgrzewały ponadtysięczny korowód, na który na Placu Ratuszowym czekała Najświętsza Rodzina. Nie tylko najmłodsi z dużym zainteresowaniem obserwowali stajenkę z małym, ślicznym Jezusem – głównym bohaterem dzisiejszego wydarzenia.

 ABC2531

Warto wspomnieć, że wśród wielobarwnego tłumu bardzo ładnie zaprezentowały się dzieci z jeleniogórskiego przedszkola „Okrąglaczek” oraz uczniowie z Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego, które na każdej czterech stacji, ku uciesze gawiedzi, przygotowali specjalny program artystyczny.

Organizatorzy bardzo sumiennie przygotowali się do piątkowej świątecznej imprezy. Ze względu na mroźną pogodę, specjalnie z myślą o wszystkich uczestnikach orszaku, przygotowano ciepłą herbatę. Słowa uznania należą się również naszej policji i straży miejskiej, które sprawnie kierowały ruchem i bardzo dobrze zabezpieczały wędrujących ulicami miasta ludzi.

 ABC2161

Święto Objawienia Pańskiego czciła cała Polska, a w około 500 miejscowościach triumfowały wielobarwne orszaki. Tak więc nie tylko na przykładzie Jeleniej Góry można było zaobserwować, że Polacy podczas radosnego kolędowania chętnie głosili w całym kraju Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus swoją postawą, śpiewem i recytacją oddając cześć i chwałę Panu Bogu.

 Materiał video TU http://bit.ly/2jca5b2

 

{gallery}artykuly/2017/orszak/a2{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *