Zaproszenie dla władz miasta i mieszkańców na VI Orszak Trzech Króli

Zaproszenie na obchody piątkowego święta i Orszak Trzech Króli do władz miasta i wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry oficjalnie wystosowała nietypowa delegacja bożonarodzeniowo przebranych uczniów z Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego.

W środę 4.01.2017 giermkowie Trzech Królów, którzy zobaczyli gwiazdę nad Jelenią Górą, przybyli do Jeleniogórskiego Ratusza, aby zapytać prezydenta, czy królowie mogą przybyć do naszego miasta i czy zostaną w nim godnie przyjęci.

 ABC1886

– Młodzież z Katolickiego Gimnazjum przyszła prosić pana prezydenta, żebyśmy wspólnie powitali królów i samego Chrystusa w naszym mieście – poinformowała Małgorzata Wołąkiewicz – Lisiak z Gimnazjum Katolickiego

– Śpiewająco zaprosiliśmy władze miasta i chcemy też tak zaprosić wszystkich mieszkańców na święto i zarazem orszak Trzech Króli. Święto jest wydarzeniem radosnym. Wierzymy, że orszak jest takim symbolem pokłonienia się władzy ziemskiej Panu Bogu i oddanie się Jego miłości – oświadczyła Joanna Łazur, nauczyciel języka niemieckiego w Publicznym Gimnazjum Katolickim u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

To ogólnopolskie wydarzenie w naszym mieście rozpocznie się zaraz po mszy świętej około godz. 13.00. Przy dźwiękach góralskiej kapeli, tradycyjnie już z gwiazdą na czele, orszak wyruszy z Bazyliki świętych Erazma i Pankracego. Jego trasa będzie wiodła ulicami: Plac Kościelny – Boczna – Plac Ratuszowy – Jasna – Grodzka – Plac Kardynała Stefana.

Współorganizatorem VI Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli jest również Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.


{gallery}artykuly/2017/orszak/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *