Nowy (Stary) Kurkowy Król Jeleniej Góry

1 stycznia w samo południe na strzelnicy Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej w Cieplicach spotkali się najwięksi twardziele. Temperatura powietrza – 10 stopni a oni strzelają. Tradycyjny XII Turniej o Złotego Kura i tytuł Kurkowego Króla Jeleniej Góry rozpoczął się wystrzałem armatnim Armatę odpalił ustępujący Kurkowy Król Jeleniej Góry Norbert Suszczewski z Koła LOK Energetyk .Jak się później okazało abdykacja była przedwczesna. W finale Norbert rozgromił pozostałych uczestników strzelając same dziesiątki.

15776956 1308413232565468 2384280666704804709 oFoto: Organizator

W pierwszej konkurencji: pojedynku strzeleckim z karabinu bocznego zapłonu zwyciężył Andrzej Gawłowski Koło LOK Energetyk któremu do strącenia 5 krążków biatlonowych oddalonych na 50 m potrzeba było 56 sekund. Drugi był Jacek Gajda z wynikiem 62sek a trzeci Zbigniew Bogacki z wynikiem 71sek.

Kolejna konkurencja to strzelanie z rewolweru CZ 9mm do krążków o wym,13X13 cm oddalonych na 25m.Tu najlepiej strzelał Zbigniew Deręgowski uzyskując max. wynik 20/20pkt.Drugi był Norbert Suszczewski a Trzeci Dariusz Cisek z wynikiem 10/10.Tu zastosowano dodatkową tabelę .

W konkurencji pistolet i karabin czarno prochowy zwyciężył Norbert Suszczewski strzelając w obu konkurencjach max. wynik czyli sam środek Koguta. Z pistoletu na 25m a z karabinu na 50m.

Na zakończenie imprezy pierwsze trójki w poszczególnych konkurencjach otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Firmę SuperAgi Andrzej Gawłowski oraz zaprzyjaźnionych cichych sponsorów.

Nowy(stary) Kurkowy Król Jeleniej Góry otrzymał pamiątkową tarczę, złotego Kura na własność oraz przykazanie organizatorów o konieczności ufundowania nowego Złotego Kura na 2018r.

Uczestnicy turnieju przy ognisku zajadali się kiełbaskami ufundowanymi przez Zbyszka Bogackiego.

Zawody sprawnie przeprowadzili : Zbigniew Bogacki, Andrzej Gawłowski, Dariusz Cisek i Piotr Żarczyński sędziowie PZSS przy pomocy kandydata sędziowskiego Jacka Gajdy. Armaty i hakownicy użyczył nam Jacek Chojnacki. Mimo niskiej temperatury zawody przebiegały w przyjacielskiej i miłej atmosferze na przekór malkontentom którym Nowy Rok kojarzy się tylko z balowaniem i obfitością napitków. Kolejny turniej o złotego Kura już za rok. Imprezę wystrzałem z hakownicy zakończył Zbigniew Bogacki. Zapraszamy. Organizatorami imprezy byli: Koło LOK Energetyk Jelenia Góra oraz Bractwo Kurkowe Ziemi Jeleniogórskiej AGI

Andrzej Gawlowski

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *